18.6 C
Jindřichův Hradec
18.07. 2024
Články

Magická viola Petra Přibyla bude letos poosmnácté

V letošním roce se v Jindřichově Hradci uskuteční již 18.ročník  oblíbeného a hojně navštěvovaného minifestivalu Magická viola Petra Přibyla. Jihočeská hudební společnost z.s. připravila tři atraktivní koncerty.

Na prvním koncertu s názvem Napříč žánry vystoupí vynikající smíšený studentský sbor Besharmonie z Prahy..Je nositelem mnoha ocenění v tuzemsku i v zahraničí. Natočil již 6 CD. Sbormistrem  je Libor Sládek a hostem koncertu bude Petr Přibyl.

Kostel sv. Jana Křtitele, pondělí, 25. července 2022, v 19,30 h

Na druhém koncertu – Noční koncert při svíčkách  s podtitulem Večer italské hudby a poezie – zazní hudba  skladatele Bartolomea Bruniho pro violu a violoncello v provedení Petra Přibyla a Jana Sládečka. Je to hudba žertovná a plná jasu, typická  pro Vivaldiho souputníky. Verše Michelangela Buonarrotiho přednese Antonín Kaška.

Kostel sv. Jana Křtitele, pondělí, 21. srpna  2022, ve 21,00 h

Ani letos nebude chybět koncert v Zámeckém rondelu s názvem  To nejlepší z klasiky, na kterém vystoupí společně s Petrem Přibylem sólista Opery ND v Praze Jiří Sulženko, klavírista a dirigent David Švec a violoncellista Jan Sládeček, koncertní mistr Orchestru ND v Praze. Hostem koncertu bude mladý flétnista Mikuláš Balo, posluchač JAMU v Brně.

Zámecký rondel, pondělí, 8. srpna  2022, v 19,30 h

Čtvrtý koncert  ORGANUM – Pocta art rocku 2  pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec. Jde o pokračování loňského úspěšného koncertu.

Klasickou sestavu (Přibyl, Štefl, Svoboda, Konečný, Helman, Sládeček) doplní hosté – Julie Nosková (zpěv) a Jack Urban (percussion)

Atrium MF MOM pondělí, 15. srpna 2022, v 19,30 h

Předprodej vstupenek je možný v pokladně MF MOM od úterý 12.7.

Otevírací doba : 10:00 – 12:00/13:00 – 16:30 h  (pondělí zavřeno !!)