13.6 C
Jindřichův Hradec
15.04. 2024
Články

Město Jindřichův Hradec opět nabídne domácnostem tašky na tříděný odpad

Město zdarma nabízí občanům tašky na tříděný odpad

Město Jindřichův Hradec bude od začátku roku 2021 opět rozdávat do domácností tašky na tříděný odpad. Každá sada obsahuje 3 kusy opakovaně použitelných tašek, z čehož jedna je určena na sklo, jedna na papír a jedna na plasty. Občanům tak tašky pomohou s tříděním odpadů, jeho shromážděním v domácnosti a usnadní cestu s odpadem ke kontejnerům na tříděný odpad.

Tašky jsou určeny především domácnostem, na které se v předchozích letech nedostalo. K vyzvednutí budou od 4. ledna 2021 na MěÚ v Klášterské ulici při placení poplatku za komunální odpad. Radnice rozdá tentokrát mezi domácnosti celkem 2 000 sad tašek. Do domácnosti je určena jedna sada. Jedinou podmínkou je, aby všichni členové domácnosti měli uhrazené všechny poplatky za komunální odpad, a to i za předchozí roky. Vzhledem k tomu, že tašek je opět k dispozici jen určité množství, bude je radnice rozdávat domácnostem pouze do vyčerpání zásob.

Rovněž nejmenší obyvatelé našeho města ani v roce 2021 nepřijdou zkrátka. Pro ně si radnice připravila naučnou hru o třídění odpadu v podobě pexesa a omalovánky o odpadech.

Zdroj: Město Jindřichův Hradec