10.5 C
Jindřichův Hradec
30.05. 2024
Články

Město Jindřichův Hradec spustilo nový rezervační systém.

Vyřízení občanky, pasu a dalších agend je jednodušší.

Město Jindřichův Hradec spustilo nový rezervační systém.

Od pátku 8. ledna funguje na odboru dopravy a na oddělení správních činností nový rezervační a vyvolávací systém. Doteď bylo možné se objednávat přes internet jen na odbor dopravy. Dosavadní systém byl modernizován a rozšířen i o další zmiňované oddělení. To znamená, že je možné se online objednat na úřad i pro vyřízení občanky, pasu nebo změn v matrice.

Pro objednání na úřad využijte rezervační systém. Po objednání dostanete číselný kód, se kterým přijdete v daný čas na odbor dopravy nebo oddělení správních činností městského úřadu v Janderově ulici a po zadání kódu do elektronického lístečkového stojanu budete přiděleni ke konkrétní přepážce. Na oddělení správních činností mají občané rovněž možnost – ve výjimečných případech – objednat se telefonicky (senioři, lidé bez přístupu k internetu). Tento způsob objednání nemusí ale vždy znamenat přesné dodržení objednacích lhůt, jako je tomu v případě objednání online.

384 351 342, 343 – občanské průkazy
384 351 344 – cestovní doklady
384 351 331 – matrika
384 351 346 – evidence obyvatel
Systém mohou občané využít při evidenci řidičů, registraci vozidel, na matrice, při evidenci obyvatel, vyřizování cestovních dokladů nebo občanských průkazů. Nový systém zjednoduší občanům vyřízení zmiňovaných záležitostí, protože díky objednání na konkrétní čas, budou mít jistotu, že záležitost vyřídí rychle a bez čekání.

Dodání a instalaci nového rezervačního a vyvolávacího systému zajistila firma Kadlec – elektronika s.r.o. z Brna. Kromě instalace nového softwaru bylo součástí zakázky také dodání „lístečkového“ vyvolávacího systému, který obsluhuje celkem 18 přepážek, instalovány byly také 2 stojany s tiskárnou a výdejem lístků, 8 přepážkových displejů a 6 halových displejů. Cena zakázky je 340 700 Kč bez DPH.

 

Zdroj: Město Jindřichův Hradec – autor: Mgr. Eliška Čermáková, tisková mluvčí