20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

Město Jindřichův Hradec spustilo službu Mobilní rozhlas

Město Jindřichův Hradec spustilo novou službu pro občany Mobilní Rozhlas, díky které může s veřejností komunikovat moderně a efektivně. Občané, kteří se do Mobilního Rozhlasu zaregistrují, budou dostávat důležité informace o dění v Jindřichově Hradci, a to prostřednictvím SMS, e-mailů nebo zpráv do aplikace.

Rozhlas news
Ilustrační foto StockSnap / Pixabay

Registrace je zdarma! V registračním procesu si každý může nastavit, jaké informace ho zajímají. Osobní údaje budou v bezpečí v souladu s GDPR obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Mobilní Rozhlas není pouze moderní obdobou klasického obecního rozhlasu. Nabízí občanům mnohem víc. Kombinuje možnost rozesílek SMS zpráv, hlasových zpráv a e-mailů, čímž umožňuje přímou komunikaci mezi městským úřadem a občany. Důležitá zpráva vás tedy zastihne, ať už jste kdekoli. Obrovskou výhodou Mobilní Rozhlasu navíc je, že neslouží pouze k jednostrannému informování o dění ve městě, ale umožňuje vám také na jednotlivá sdělení reagovat. Díky tomu může město Mobilní Rozhlas v budoucnu využít i třeba k vytváření jednoduchých minireferend a průzkumů. Bude tedy možné v reálném čase konzultovat některá rozhodnutí s občany, což samosprávě umožní plánovat další kroky.
Do mobilní aplikace budou každý den přicházet důležité informace z úřadu. Jednou týdně budou formou e-mailu rozesílány kulturní tipy a také newsletter „To nejdůležitější z Jindřichohradecké radnice“. V případě krizových situací budeme komunikovat prostřednictvím hromadných sms zpráv tak, aby důležitá informace dorazila i k těm, kteří nemají chytré telefony.

Jak se zaregistrovat? 
1. Přes webovou stránku www.jh.mobilnirozhlas.cz/registrace
2. Přes mobilní aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko
3. Vyplněním registračního letáku a předáním na podatelnu MÚ Jindřichův Hradec

Společně s moderním způsobem komunikace jsme zavedli také Systém na hlášení podnětů od občanů. Pokud na území našeho města narazíte na nepořádek, černou skládku, rozbitou lavičku nebo třeba nesvítící lampu, stačí problém vyfotit a jednoduše nahlásit přes aplikaci Mobilní rozhlas/Zlepšeme Česko. My se postaráme o to, aby byla závada co nejdříve vyřešena!

Mgr. Eliška Čermáková
tisková mluvčí
MěÚ Jindřichův Hradec