20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

Městská kultura J. Hradec zve na koncerty a do divadla

Ve čtvrtek 22. února od 19:00 pořádá Městská kultura Jindřichův Hradec koncert Petry Janů a její doprovodné kapely Amsterdam v Kulturním domě Střelnice. Zpěvačku Petru Janů jistě nemusíme našim návštěvníkům dlouze představovat, je velice dobře známa hudebním fanouškům z popové i rockové scény.

Během své hudební kariéry získala třikrát ocenění Zlatý slavík a její nejznámější hity pochází z vrcholu její kariéry v 80. letech. V 90. letech se zpěvačka zaměřila na účinkování v muzikálech a omezila své koncertní vystupování. Od roku 2000 se vrátila na koncertní pódia a začala znovu vydávat nová alba. V loňském roce oslavila Petra Janů výjimečné výročí 50 let na hudební scéně a 2x 35 let na světě. Od roku 2015 vystupuje s doprovodnou skupinou Amsterdam, se kterou navštíví i KD Střelnice v Jindřichově Hradci. Nenechte si tuto jedinečnou příležitost ujít a přijďte si poslechnout známé hity plné pozitivní energie v podání oblíbené zpěvačky.

Lucie Heřmanská

Vstupenky koupíte buď v KD Střelnice nebo na  kultura.jh.cz.


 

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na divadelní komedii Michaela Parkera „ZAMILOVANÝ SUKNIČKÁŘ“ 27. února od 19:00 do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice.

Divadelní agentura Háta. Divadelní předplatné skupiny A.
V režii Romana Štolpy hrají: Lukáš Vaculík, Viktor Limr / Pavel Nečas, Filip Tomsa, Zbyšek Pantůček / Martin Zounar, Kristýna Kociánová / Hana Kusnjerová / Radka Pavlovčinová, Mahulena Bočanová / Adéla Gondíková / Betka Stanková, Veronika Jeníková / Olga „Háta“ Želenská, Ivana Andrlová / Pavla Vojáčková. Oblíbený a zkušený autor frašek Michael Parker slibuje překvapivý konec a množství komediálních situací.

Ivana Bačáková

Vstupenky koupíte buď v KD Střelnice nebo na kultura.jh.cz.


Kulturní dům Střelnice navštíví ve čtvrtek 7. března v 19:00 Bára Basiková se svým komorním recitálem za klavírního doprovodu.

Zpěvačka s nezaměnitelným hlasem začínala v 80. letech s rockovými skupinami Precedens a Stromboli. Během své hudební kariéry natočila 14 sólových alb a hostovala na nespočtu dalších se svými kolegy z hudební branže. Její zpěv znají dobře i muzikáloví diváci, kteří ji mohli vidět v titulních rolích nejznámějších českých muzikálových zpracování Jesus Christ Superstar, Kleopatry, Johanky z Arku a mnoha dalších.

Na klavír Báru Basikovou doprovodí vynikající klavírista a skladatel Luboš Přibyl, který se zpěvačkou spolupracuje téměř šestnáct let. Jejich dlouhodobá spolupráce zaručuje vynikající souhru a skvělé nastudování skladeb. V komorním recitálu zazní písně intimnějšího rázu, šansony, balady a lidové písně, ale samozřejmě nebudou chybět ani zpěvaččiny největší hity. Koncerty vrcholí áriemi z oper, příp. jinou vážnou hudbou. Vstupenky jsou v prodeji v pokladně KD Střelnice a online na: kultura.jh.cz.

Lucie Heřmanská

Vstupenky koupíte buď v KD Střelnice nebo na  kultura.jh.cz.