20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na koncert a divadlo

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve v rámci předplatného Kruhu přátel hudby na koncert „JOSEF SUK PIANO QUARTET “ dne 12. května od 18.00 hodin do kaple sv. M. Magdaleny.

Účinkuje Radim Kresta – housle, Eva Krestová – viola, Aneta Šudáková – violoncello, Pavel Zemen – klavír

Klavírní kvarteto Josefa Suka je uznáváno širokým publikem pro prodání hudby s absolutní technickou zručností a zároveň s procítěným lyrickým přednesem. Soubor je pojmenován podle houslisty Josefa Suka (1929-2011), jedné z největších osobností houslové generace 20. století, vnuka skladatele Josefa Suka a pravnuka Antonína Dvořáka.

Soubor byl založen houslistou Radimem Krestou v roce 2007 původně ve složení klavírního tria. Pod názvem „Klavírní kvarteto Josefa Suka“ vystupuje soubor od roku 2014 a stává se nositelem prestižní „Ceny Českého spolku pro komorní hudbu“. Díky těmto úspěchům získal ansámbl možnost koncertovat na mnoha významných světových pódiích a také natočit své debutové CD a DVD. V roce 2017 vyšlo souboru nejnovější kvartetní CD u vydavatelství Supraphon s hudbou Josefa Suka a Antonína Dvořáka, které se hned vzápětí setkalo s velmi pozitivními ohlasy kritiků doma i v zahraničí. Kvarteto je pravidelným hostem i mnoha festivalů. Soubor natáčel živě do italského, rakouského a českého rozhlasu. Repertoár kvarteta zahrnuje stěžejní díla od klasicismu po současnost, těžištěm jsou pak díla Johannesa Brahmse, Antonína Dvořáka, Josefa Suka a Bohuslava Martinů, významná díla 20. století a díla soudobá.

Kvarteto pravidelně premiéruje skladby, které mu věnovali významní skladatelé jako Jean-Luc Darbelay, Max E. Keller, Matteo D´Amico, Marta Jiráčková nebo Jiří Gemrot.
Program Josef Suk, Antonín Dvořák Gustav Mahler


Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na divadelní komedii „MILUJI TĚ, TAK SE MĚJ“ dne 18. května od 19.00 hodin do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice.

Divadlo Metro. Předplatné skupiny B.

V režii Antonína Procházky hrají Ljuba Krbová a Adrian Jastraban.
Richard, herec a režisér, bohém se zálibou v alkoholu připravuje premiéru. Jeho herecké partnerky před ním utíkají jedna za druhou. Poslední záchranou je Lies, Richardova dávná kolegyně a láska. Na jevišti jim to klape, ovšem mimo něj?

MILUJI TĚ, TAK SE MĚJ
Brilantní komedie z divadelního prostředí, kde všechny postavy hrají pouze dva herci.
Richard, herec a režisér, bohém se zálibou v alkoholu připravuje premiéru. Jeho herecké partnerky před ním utíkají jedna za druhou. Poslední záchranou je Lies, Richardova dávná kolegyně a láska.
Na jevišti jim to klape, ovšem mimo něj ….
V komedii je vše, co k dobré hře patří, humor, láska, sentiment a skvělé herecké výkony.
Hrají: Ljuba Krbová a Adrian Jastraban
Autor: Maria Goos
Režie: Antonín Procházka Překlad: Blanka Juranová Kostýmy: Lenka Polášková Produkce: JT PROMOTION s.r.o.

Ivana Bačáková – KD Střelnice