10.1 C
Jindřichův Hradec
4.03. 2024
Články

Městská kultura Jindřichův Hradec zve do divadla, na ples a stand-up

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na divadelní hru Norma Fostera „NIKDY NENÍ POZDĚ“ 16. ledna od 19:00 do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice.

Divadlo Kalich. Předplatné skupiny B. V režii Pavla Kheka hrají: Jana Paulová a Václav Vydra. Divadelní komedie vypráví příběh dvou lidí, jejichž životní cesty se v průběhu dlouhých desetiletí sice několikrát protnou, ale pokaždé se zase vydají jiným směrem. Až dojde k jednomu osudovému setkání. Jana Paulová a Václav Vydra se v tomto příběhu objeví dohromady v šesti rolích!

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na divadelní hru Jindry Kriegela „TŘÍDNÍ SRAZ“ 24. ledna od 19:00 do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice.

Divadlo Artur. Předplatné skupiny A. V režii Jindry Kriegela hrají: Zuzana Žáková ml., Roman Štolpa, Monika Timková, Martin Pošta, Jindra Kriegel, Lucie Linhartová, Radomír Švec, Matěj Kriegel, Josef Hervert, Hana Sršňová, Vojta Hájek, Vojta Efler, Filip Müller. Děj této divadelní komedie nás zavede do baru, kde se po více než třiceti letech setkávají spolužáci ze základní školy. Dorazí všichni? Ukáže se třídní premiant? Třídní průšvihář? A co děvčata? Dozvíme se, která se dobře vdala, která se rozvedla, nebo která opravdu hodně ztloustla? Všichni spolužáci používají při hodnocení svých životů frázi: „Kdybych já tenkrát…, kde bych mohl být!“

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na XXX. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA 27. ledna od 20:00 do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice.

K tanci i poslechu zahraje Orchestr Karla Vlacha, založený svým dirigentem v roce 1939, je nejstarším big-bandem v Evropě. Je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších představitelů swingové, jazzové, taneční a populární hudby. Na naší hudební scéně působí nepřetržitě přes 80 let. Večerem vás provede Petr Rychlý, který je jednou z nejznámějších televizních tváří, hercem Vinohradského divadla, populárním moderátorem, bavičem a příležitostným zpěvákem. Během svých vystoupení vypráví historky nejen ze zákulisí divadla a televize, ale baví diváky i svými hudebními čísly ze současné nejpopulárnější televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Jako host vystoupí Josef Vojtek, který již mnoho let září nejen jako frontman nejpopulárnější rockové skupiny Kabát, ale i jako muzikálová hvězda. Můžete se těšit na vystoupení s jeho muzikálovými hity. Večerním překvapením bude vystoupení tanečníků z pořadu StarDance aneb Když hvězdy tančí. Ples ukončí afterparty DJ Luboše Nosála. Chybět nebude ani losování o ceny.

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na one-man-show jednoho z nejvýraznějších českých komiků Lukáše Pavláska 29. ledna od 19:00 do kinosálu KD Střelnice.

Stand-up s názvem Planeta slepic je o vyhlídkách naší civilizace, kde si každý myslí, že má pravdu, stále jen nakupuje nepotřebné věci a kde vedle sebe žijí tak rozdílné bytosti, jako jsou ženy, muži a psi. Dozvíme se, co strašného se stane, když si doma zapomenete mobilní telefon. Užijeme si svých pět minut slávy v televizní soutěži, naučíme se chovat v nákupním centru, zavoláme si na horkou linku a zjistíme, proč přírodu každou sobotu čeká nápor „idiotů“ z města. A na závěr dojdeme k tomu, že na téhle planetě nakonec přežijí jen slepice. Přijďte se zasmát tomu, co znáte ze života. Přijďte se podívat na Planetu slepic. Lukáš Pavlásek je jeden z nejpopulárnějších českých komiků a jeho druhý celovečerní stand-up pořad nabízí opět skvělou a originální zábavu.

Ivana Bačáková, Martin Jedlička a Lucie Heřmanská (Městská kultura Jindřichův Hradec)