1.1 C
Jindřichův Hradec
25.04. 2024
Články

Městská kultura Jindřichův Hradec zve do divadla, na ples, diashow i vzpomínkové promítání

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na divadelní hru Davida Harea „NADECHNOUT SE ŽIVOTA“ 13. března od 19:00 do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice. Divadlo Ungelt. Předplatné skupiny B.

V režii Pavla Ondrucha hrají: Jitka Smutná a Tereza Brodská. Nadechnout se života je další psychologická hra slavného britského dramatika Davida Harea. Rozvíjí v ní časově sevřený souboj dvou silných osobností, které se po letech setkávají, aby si vyřídily účty s minulostí, s tím druhým i samy se sebou. Tentokrát psychologicky vybroušený dialog napsal pro dvě stárnoucí sokyně – milenku a manželku. Nastal čas osvobodit se od muže, který je opustil.

Ivana Bačáková


Městská kultura Jindřichův Hradec opět připravila v sobotu 16. března od 20:00 pro milovníky swingové a jazzové hudby tradiční ples nazvaný podle oblíbeného tance z počátku minulého století „CHARLESTON“.

Divadelním sálem Kulturního domu Střelnice budou znít swingové a jazzové melodie v podání orchestru Zatrestband z Třeště, který hraje od roku 1997 pod vedením uměleckého kováře a všeuměla Petra Píši. Velký big band se v hudební produkci bude střídat s místní dixielandovou kapelou Old Steamboat Jazz Band, kterou založil a vedl trumpetista Lumír Rataj zesnulý v loňském roce. Po celý večer si mohou návštěvníci zatančit na nestárnoucí melodie, které vznikly převážně v průběhu minulého století, ať už se jedná o jazzové nebo swingové standardy, které nemohou chybět v repertoáru žádného dobrého orchestru nebo na populární
melodie upravené do swingového hávu. Kdo netančí, může si swingovou atmosféru vychutnat u sklenky dobrého pití.

Vstupenky na taneční večer je možné zakoupit v pokladně KD Střelnice nebo on-line na: kultura.jh.cz.

Jiří Kubát


Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na cestovatelskou diashow Martina Loewa „ISLAND“ 18. března od 19:00 do kinosálu KD Střelnice.

Island jako ostrov sopek, větru, deště i slunce. Zdoláme zasněžené hory, prozkoumáme lávové jeskyně, zažijeme sílu mohutných vodopádů, vykoupeme se v termálních pramenech, projdeme divoké útesy a vypravíme se i na aktivní sopku ke žhavé tekoucí lávě! Island nabízí neuvěřitelné zážitky a fantastické přírodní scenérie. Kdo chce objevovat tajemství tohoto severského klenotu, musí být ovšem připraven na vrtochy islandského počasí se spoustou větru, deště a zimy. Všechny útrapy však stojí za to! Více informací

na: www.promitani.cz.

Martin Loew


Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na divadelní komedii Nikolaje Vasiljeviče Gogola „REVIZOR“ 19. března od 19:00 do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice. Agentura Pluto. Divadelní předplatné skupiny A.

V režii Pavel Kikinčuka hrají: Pavel Kikinčuk, Bronislav Kotiš, Tomáš Stolařík, Jiří Bláha, Miloslav Krejsa, Antonín Kaška, Jindřiška Kikinčuková, Veronika Berglová, Přemysl Kubišta, Krystián Stolařík, Radek Suchý, Ivana Malatová a Lucie Zábranová.

Satirická komedie ruského klasika se baví hloupostí a nevzdělaností úředníků v provinčním ruském městečku, kteří naletí falešnému „revizorovi“ Chlestakovovi, který nestydatě využívá jejich zkorumpovanost, úplatkářství a podlézavost. V představení jsou použity písně Vlasty Buriana z filmu Tři vejce do skla a ruské lidové písně.

Ivana Bačáková

Ve čtvrtek 21. března od 19:00 vám Městská kultura Jindřichův Hradec nabízí možnost zúčastnit se talk show „7 PÁDŮ HONZY DĚDKA“, kterou známe z televizních obrazovek.

Honza Dědek je známý český novinář a hudební publicista, který už od začátku devadesátých let vede rozhovory se zajímavými osobnostmi. Od roku 2011 se rozhovory ze stránek novin a časopisů přesunuly přímo k divákům a daly podobu jeho talk show, která prošla několika pražskými scénami.

Show se nakonec usadila v Malostranské besedě, odkud se přesunula na internet a od roku 2020 i na televizní obrazovky, kde se rychle dostala mezi nejsledovanější pořady. Dnes se talk show, tak jak ji známe z obrazovek, natáčí pravidelně v pražském Švandově divadle, a na pohovkách se střídá jeden hvězdný host za druhým. V Jindřichově Hradci máte možnost navštívit talk show se dvěma hosty, tentokrát z hereckého prostředí. Jedním z nich je Martin Dejdar a druhým Roman Štabrňák. V předprodeji zbývají poslední volná místa, proto s nákupem vstupenek neváhejte a zajistěte si svá místa včas. Předprodej vstupenek probíhá v pokladně KD Střelnice a online na: kultura.jh.cz.

Lucie Heřmanská

Městská kultura Jindřichův Hradec a zapsaný spolek AV Studio Jindřichův Hradec se sídlem v Kardašově Řečici zve všechny příznivce regionální historie na šesté „VZPOMÍNKOVÉ PROMÍTÁNÍ“ do kinosálu jindřichohradeckého Kulturního domu Střelnice. Projekce nově digitalizovaných amatérských filmů autorů z Jindřichohradecka se uskuteční v pondělí 25. března od 19:00.

V rámci šestého vzpomínkového večera představí autoři pořadu další nově digitalizované filmové vzpomínky. Diváci navštíví tábor skautů v Žabí zátoce v roce 1939 prostřednictvím další filmové lahůdky z archivu rodiny
Krninských, zhlédnou Hradecký historický filmový zpravodaj (koláž dokumentů připomínajících některé události nedávné historie, např. otevření nového interního oddělení v nemocnici v prosinci 1973) a další. Pamětníci možná poznají sebe nebo své známé v dokumentu „Okresní spartakiáda 1975“. Ani při šestém vzpomínkovém promítání nebude chybět hraný film.

Projektu digitalizace filmových záznamů regionálních filmových tvůrců se věnují dva nadšení filmoví amatéři z Kardašovy Řečice – učitel Karel Sláma a podnikatel v oboru elektroniky František Beneš. Ti za finanční podpory měst Jindřichův Hradec a Kardašova Řečice uvádí zpět do života filmové záznamy zachycující nejen rozmanité společenské události, místa a osobnosti regionu, ale také samostatná filmová díla menšího rozsahu místních autorů. Promítané staré filmy doplňují zajímavou hudbou a komentářem, ve kterém představují osoby ve filmech zachycené.

Vstupenky je možné zakoupit v pokladně KD Střelnice nebo on-line na: kultura.jh.cz.

Jiří Kubát