4.6 C
Jindřichův Hradec
20.04. 2024
Články

Mladí jindřichohradečtí umělci se představí po deseti letech

Je tomu právě deset let, kdy proběhla v Muzeu Jindřichohradecka výstava nazvaná Mladí jindřichohradečtí umělci. Sešlo se jich na ní celkem sedmnáct. Rozsahem pokryli celou škálu výtvarných technik, obsáhli malbu a grafiku, konceptuální tendence i video a multimédia, a přitom je nevědomky spojila jedna věc, a tou byl, je a bude Jindřichův Hradec.

Mladí jindřichohradečtí umělci se po deseti letech opět představí

Záměrem letošní výstavy je tyto lidi, nebo jejich část opět svést dohromady a představit jejich uměleckou tvorbu do dnešních dnů. Kam se dostali, kde vystudovali, a hlavně jakým uměleckým vývojem prošli a v jakých výrazových prostředcích se de facto našli. Těžištěm výstavy zůstává porovnání nejen technik, ale hlavně variant přístupu k tématu a zaměření jednotlivých umělců a jejich uměleckých děl.

Úkolem kurátora výstavy zůstává předložit kvalitní výběr i v této rozmanitosti. Tématicky se výstava nesjednotí, autoři se opět setkají po těch deseti letech na půdě muzea, v prostorách starobylého minoritského kláštera ve Štítného ulici, a jejich práce budou opět nenásilně včleněny do architektonických prvků gotických prostor.

Vernisáž výstavy proběhne 9. 5. v 16:00 za doprovodu Billyho B., taktéž mladého jindřichohradeckého hudebníka a poté od 17:00 hodin návštěvníkům vernisáže představí svou tvorbu a tvorbu významného světového architektonického studia Zaha Hadid Architects jeho člen, architekt a výtvarník Jakub Klaška. Všechny zveme na toto zajímavé čtvrteční odpoledne. Na Mladé jindřichohradecké umělce, na JHA roku 2019.

Jakub Valášek