27.5 C
Jindřichův Hradec
19.07. 2024
Roman Pišný

Mladší dorostenky J. Hradce vyhrály doma házenkářský turnaj

Dvoudenní mezinárodní přípravný turnaj mladších dorostenek, který se o posledním lednovém víkendu konal v městské sportovní hale v J. Hradci, se stal kořistí pořádající Házené. Vítězný celek ztratil v průběhu jediný bod, a sice hned v úvodním prestižním souboji s Žirovnicí.

Mladší dorostenky J. Hradce vyhrály doma házenkářský turnaj
Vítězné mladší dorostenky Házené J. Hradec z mezinárodního turnaje, který pořádaly na domácí půdě: nahoře zleva stojí vedoucí družstva Dagmar Kubíčková, Michaela Hauserová, Agáta Hauserová, Kristýna Plucarová, Klára Florková, Eliška Kovářová, Vanessa Ficalová a trenérka a hlavní organizátorka akce Iva Jonová. Uprostřed jsou zleva Adéla Ondřejová a Simona Březinová. Dole leží zleva brankářka Markéta Kocarová a Natálie Tržilová. Autorka snímku: Jaroslava Krupicová.

„Holky mohly turnaj absolvovat s čistým štítem, ale proti Žirovnici si bilanci trošku pokazily, i když po celý zápas vedly. V závěru ovšem nevyužily jasné šance a soupeřky ze sedmiček vyrovnaly,“ popsala průběh duelu, jenž celé klání otevíral, předsedkyně Házené JH Jaroslava Krupicová. V dalším průběhu turnaje už domácí mladší dorostenky nebyly tak nervózní a převelice motivované jako proti žirovnickému Slavoji a ostatní čtyřicetiminutové zápasy zvládaly bez problémů.

V souboji o prvenství překonaly rozdílem 4 branek i rakouský Atzgersdorf a ukázaly, že před vstupem do jarní poloviny I. ligy, v níž jsou po podzimu šesté, mají kvalitní výkonnost. Celé jindřichohradecké družstvo se předvedlo ve výborné formě, avšak hrou nadchly hlavně Eliška Kocarová, Kristýna Plucarová a brankářka Markéta Kocarová. „Nejenže naše holky vyhrály, ale akce se povedla také organizačně. Hosté byli spokojeni, týmy si v příjemné atmosféře dostatečně zahrály. Navázali jsme kontakt se slovenskými družstvy, s nimiž máme u nich domluvené letní soustředění s účastí na jejich turnaji. Zúčastníme se také akce v Rakousku a s Atzgersdorfem jsme se dohodli i na společných otevřených tréninkových jednotkách, které povedou jeho trenéři,“ uvedla spokojeně Krupicová.

Výsledky: Žirovnice – J. Hradec 10:10, H. Brod – Atzgersdorf 21:25, Stupava – Hlohovec 11:14, Žirovnice – H. Brod 14:17, Atzgersdorf – Stupava 27:21, J. Hradec – Hlohovec 32:12, Atzgersdorf – Žirovnice 21:17, H. Brod – Stupava 21:18, Hlohovec – Žirovnice 15:14, J. Hradec – H. Brod 29:11, Atzgersdorf – Hlohovec 22:20, Žirovnice – Stupava 15:13, J. Hradec – Atzgersdorf 23:19, H. Brod – Hlohovec 24:9, Stupava – J. Hradec 11:30.

Konečné pořadí

1.

Házená J. Hradec

4

1

0

124

:

63

9

2.

Tecton WAT Atzgersdorf

4

0

1

114

:

102

8

3.

TJ Jiskra H. Brod

3

0

2

94

:

95

6

4.

HC SPORTA Hlohovec

2

0

3

70

:

103

4

5.

DHK Slavoj Žirovnice

1

1

3

70

:

76

3

6.

HC Tatran Stupava

0

0

5

74

:

107

0

Individuální ocenění – nejužitečnější hráčka: Sophi Novaková (Atzgersdorf). Nejlepší brankářka: Petra Geissová (Stupava). Nejlepší střelkyně: Kristýna Plucarová (J. Hradec) 38 gólů.

J. Hradec – sestava: Kocarová – Pajerová, M. Hauserová, A. Hauserová, Plucarová, E. Kovářová, Florková, Ficalová, Březinová, Ondřejová, Tržilová.

Pořadatelé turnaje tímto vyjadřují poděkování sponzorům: GAZZA SPORT – dovozce sportovního zboží značky ERIMA a FRUKO Jindřichův Hradec (odměny pro trenéry).

Roman Pišnývíce sportu na http://ventilator.websnadno.cz