25.4 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

Mladý plavec z Jindřichohradecka míří na paralympiádu. Sbírka mu pomůže splnit si sen

Téměř osmnáctiletý Jonáš Kešnar bojuje od narození s vrozenou vývojovou vadou – aplazií pravého předloktí. Nejenže se s chybějící rukou musel naučit žít a plnit základní lidské potřeby, on se rozhodl celoživotní hendikep obrátit ve svůj prospěch.

Tvrdou dřinou se propracoval k četným plaveckým úspěchům, školu zvládá levou zadní, avšak ke štěstí mu zbývá splnit si ten největší sen. Den co den tvrdě dře a trénuje se zdravými sportovci, protože to ho žene k lepším výsledkům. Sní o tom, že se zúčastní paralympiády v roce 2020 v Tokiu. Má dobře našlápnuto, nedávno splnil kvalifikační čas. Jak sám Jonáš říká, bez vody si nedokáže svůj život představit a umí lépe plavat než chodit. Pojďme ho podpořit, zabere to jen malou chvíli. Sbírku najdete na tomto odkazu: https://www.darujme.cz/projekt/1201892?fbclid=IwAR0_r5c90IpeTUzlEwcEk2uRbkuufCbr0AJLWY-KwzLMlphnipnkiNl6knM

O neziskové organizaci Dejte, kolik snesete, z.s.

Ačkoli jsme zdánlivě neslučitelné trio, jedna je pediatrička, druhá operní diva a třetí zdatná manažerka, máme jeden společný cíl. Chceme podpořit Jonáše Kešnara, hendikepovaného chlapce, na cestě za jeho sportovním snem. Příští rok by se měl zúčastnit paralympiády – s pomocí Vás i nás. Chybí mu jedna nepodstatně důležitá věc. Spojíte s námi síly pro dobrou věc i VY?

Neformální a zkrácený název projektu, DAK, je tvořen našimi křestními jmény (Dorota, Adéla, Klára). Máme za sebou první projekt, v němž jsme pomáhali sedmiletému Vojtovi od Nového Jičína, který trpí vzácnou chorobou zvanou mukopolysacharidóza.

Mgr. Dorota Grossová – učitelka, operní diva
Mgr. Adéla Hazuchová – doktorandka české literatury, manažerka
MUDr. Klára Sedláčková – pediatrička, píše popularizační Blog Dr. Klárky (
http://blogdrklarky.cz/) o zdraví dětí i jejich rodičů.

Adéla Hazuchová