17.6 C
Jindřichův Hradec
21.05. 2024
Články

MUDr. Vít Lorenc: Situace v jindřichohradecké nemocnici je kritická (VIDEO)

V jindřichohradecké nemocnici leží v současnosti stovka pacientů s covidem a kapacita se blíží svému limitu. Situace je tedy kritická. Primář oddělení ARO MUDr. Vít Lorenc vystoupil na včerejším zastupitelstvu města Jindřichův Hradec a mimo sdělení o situaci také požádal zastupitele Jindřichova Hradce k apelu na veřejnost. 

„Přes to všechno, co se děje v nemocnici v současné době, a co považuji za téměř katastrofický scénář, tak uvnitř města se děje něco úplně jiného. Absolutní nedodržování hygienických režimů, popírání toho, že vůbec nějaký problém máme. Dosahuje to už do velmi nepříjemných rozměrů,“ řekl mimo jiné primář Lorenc. K této výzvě na obyvatele Jindřichova Hradce se připojuje i vedení města.

„V současné době je v jindřichohradecké nemocnici hospitalizováno kolem stovky pacientů s onemocněním Covid-19. Je to množství, které přesahuje i počet v podzimní vlně. Problém spočívá v tom, že ačkoliv jsme samozřejmě kapacitně připraveni, tak má pravděpodobně až padesát procent nemocných britskou mutaci koronaviru,“ uvedl Vít Lorenc. Dodal, že tato varianta onemocnění má dva nepříznivé faktory. Až dvacet procent těchto pacientů totiž vyžaduje intenzivní péči a postihuje i mladší ročníky. „Měli jsme tak na ARU pacienty ročníků 1974, 1978 nebo 1961. A v tuto chvíli začínáme být opravdu velice vážně kapacitně na hraně. Intenzivní péče zcela jistě. V současné době máme čtrnáct nemocných na umělé plicní ventilaci, z toho deset jich je v těžkém stavu,“ poznamenal primář.

Zdroj: Město Jindřichův Hradec