7.1 C
Jindřichův Hradec
19.04. 2024
Články

Muzeum Jindřichohradecka na březen

Jezuitský seminář

  • Netradičně můžete již v březnu navštívit autorskou výstavu vizuálního umělce PATRIKA PROŠKA – HIC ET NUNC, která byla zhotovena přímo pro prostor křížové chodby minoritského kláštera ve Štítného ulici. Výstava je prodloužena do 15. dubna 2022 a je přístupna od úterý do pátku 8.00–12.00 a 13.00–16.00 hodin.
  • KNIHOVNA A BADATELNA MUZEA JINDŘICHOHRADECKA JE OTEVŘENA CELOROČNĚ KAŽDÉ PONDĚLÍ A STŘEDU 12.30–15.30. Nabízíme zájemcům prezenční výpůjční služby z odborného fondu knihovny i ze sbírkových fondů muzea, meziknihovní výpůjční služby, reprografické, bibliografické a rešeršní služby. Osobní návštěvu lze objednat předem emailem: [email protected].
  • Spolek přátel starého Jindřichova Hradce a Muzeum Jindřichohradecka Vás srdečně zvou na výroční valnou hromadu, která bude spojena s přednáškou Mgr. Lenky Dvořákové JINDŘICHŮV HRADEC PŘED STO LETY – ROK 1922. Přednáška se uskuteční v pondělí 14. března 2022 od 17.30 hodin v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici.
  • Nový svazek VLASTIVĚDNÉHO SBORNÍKU DAČICKA, JINDŘICHOHRADECKA A TŘEBOŇSKA bude pro zájemce k dispozici od poloviny března. Obsahuje řadu příspěvků týkajících se historie regionu – samotného města Jindřichův Hradec, oblasti Dačicka, Novobystřicka i Třeboňska. Zajímavý soubor příspěvků dodali autoři z Muzea Jindřichohradecka, ze Státního oblastního archivu Třeboň a z Městského muzea a galerie v Dačicích. Zvláštní pozornost je věnována osobnostem knihaře Josefa Brchaně a Antonína Málka nebo malíři Janu Kojanovi.
  • Od 1. dubna bude ve výstavním sále Ve Svatojánské v objektu kláštera u kostela sv. Jana Křtitele přístupna výstava ŠERKA, ŠÁŠÍ, MĚCHURA – TO JE NAŠE KULTURA, která je věnována jihočeským lidovým zvykům v průběhu celého roku. Výstava bude doplněna bohatým edukačním programem a bude otevřena do 6. ledna 2023.
  • Zveme srdečně děti a žáky z mateřských a základních škol na VELIKONOČNÍ VÝTVARNÉ DÍLNY, které se uskuteční v termínu od 28. března do 8. dubna 2022 v konferenčním sále ve Štítného ulici. Termín rezervujte emailem nebo telefonicky ([email protected], 702 208 639).
  • Na sobotu 9. dubna 2022 pro Vás chystáme tradiční VELIKONOČNÍ VESELICI, která proběhne od 10.00 do 16.00 hodin v areálu Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ulici 124/I.

MUZEUM JINDŘICHOHRADECKA JE DO 31. BŘEZNA 2022 PRO VEŘEJNOST UZAVŘENO, NA NÁVŠTĚVNÍKY A PŘÍZNIVCE SE TĚŠÍME V NOVÉ SEZÓNĚ.