10.5 C
Jindřichův Hradec
30.05. 2024
Články

Muzeum Jindřichohradecka na listopad 2022

Muzeum Jindřichohradecka

 

  • Expozice v jezuitském semináři jsou otevřeny denně mimo pondělí od 8.30 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.
  • Výstavní prostory v minoritském klášteře jsou otevřeny denně mimo pondělí od 9 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin. Městská vyhlídková věž a kostel sv. Jana Křtitele jsou pro veřejnost uzavřeny.
  • Knihovna Muzea Jindřichohradecka s badatelnou ve Štítného ulici poskytuje služby pro veřejnost v pondělí a ve středu od 12.30 do 15.30 hodin, jindy po předchozí domluvě.
  • V pátek 25. listopadu od 18 hodin Vás zveme na ADVENTNÍ NOČNÍ PROHLÍDKU kostela sv. Jana Křtitele. Nočním kostelem Vás provede historik muzea Mgr. Vladislav Burian. Vstupenky bude možné zakoupit v předprodeji na pokladně muzea ve Štítného ulici.
  • Spolek přátel starého Jindřichova Hradce a Muzeum Jindřichohradecka srdečně zvou členy i veřejnost na setkání s kurátory sbírkových fondů POKLADY ZE SBÍRKY MUZEA JINDŘICHOHRADCKA. Setkání se uskuteční v pondělí 14. listopadu v 18 hodin v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici. Pokladna spolku bude otevřena od 17 hodin.
  • Od pondělí 21. listopadu do pátku 2. prosince jsou připraveny VÁNOČNÍ WORKSHOPY PRO ŠKOLY. Školní třídy si společně s výtvarnicí Markétou Kotkovou (pouze první týden) vytvoří vlastní vánoční betlém. Vánoční dílničky budou probíhat ve výstavním sále muzea ve Štítného ulici a je nutné se předem objednat u Ing. Martiny Machartové (tel.: 384 363 661, 702 208 639, e-mail: [email protected]).
  • Srdečně Vás zveme na již sedmý ročník JINDŘICHOHRADECKÝCH JINOHRÁTEK. Tradiční festival betlémů Muzea Jindřichohradecka se uskuteční v prvním adventním víkendu tj. 26. listopadu až 27. listopadu, více informací a podrobný program naleznete v článku výše a na webových stránkách muzea www.mjh.cz/aktuality.
  • Zveme Vás na SLAVNOSTNÍ VERNISÁŽ VÝTVARNICE ILONY KLAWITTER, která bude zahájena v sobotu 26. listopadu ve 14 hodin v kostele sv. Jana Křtitele. Výstavu, která bude součástí festivalu betlémů JINoHRÁtky bude možné navštívit do 6. ledna 2023. Ve výstavní síni ,,V jezuitském semináři“ na Balbínově náměstí probíhá výstava ŠTRŮDL, CVÍBOCH, BUCHTEL A DALKEN, která vznikla v rámci mezinárodního projektu „Fenomén vídeňské kuchyně a její vliv na jihočeský region“.
  • Výstava HORNÍ NÁMĚSTÍ – MÍSTO PAMĚTI. Město Jindřichův Hradec ve sbírkách muzea v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici potrvá do 6. ledna 2023. Výstavní sál „Ve Svatojánské“ ve Štítného ulici představuje výstavu ŠERKA, ŠÁŠÍ, MĚCHURA – TO JE NAŠE KULTURA. Výstava s bohatým edukačním programem bude otevřena do 6. ledna 2023.