10.1 C
Jindřichův Hradec
4.03. 2024
Články

Muzeum Jindřichohradecka na prosinec

 Krýzovy jesličky 

Expozice v jezuitském semináři jsou do 10. prosince otevřeny denně mimo pondělí od 8.30 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin a od 11. prosince denně od 8.30 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin. Na Štědrý den a na Silvestra jsou expozice otevřeny pouze do 12 hodin, na Nový rok jsou otevřeny od 13 do 17 hodin.

Výstavní prostory v minoritském klášteře a kostele sv. Jana Křtitele jsou otevřeny denně mimo pondělí od 9 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin. Na Štědrý den, na Silvestra a na Nový rok je zavřeno. Městská vyhlídková věž je pro veřejnost uzavřena. Knihovna Muzea Jindřichohradecka s badatelnou ve Štítného ulici poskytuje služby pro veřejnost v pondělí a ve středu od 12.30 do 15.30 hodin, jindy po předchozí domluvě.

Dětský pěvecký sbor CHVÁLA ZPĚVU Nova Domus a Novadomáček vystoupí s pásmem vánočních písní ve středu 6. prosince v 17 hodin v kostele sv. Jana Křtitele. Vstupné dobrovolné.

V sobotu 9. prosince od 18 hodin Vás zveme do prostor bývalého minoritského kláštera ve Štítného ulici, kde v kapli Nanebevzetí Panny Marie zazní vánoční písně a spirituály v podání VOKÁLNÍHO SOUBORU X-TET. Vstupné je pro dospělé 150 Kč, pro děti 50 Kč.

Spolek přátel starého Jindřichova Hradce a Muzeum Jindřichohradecka Vás srdečně zvou na přednášku PhDr. Štěpánky Běhalové, Ph.D. JINDŘICHOHRADEČANÉ NA CESTÁCH. Přednáška se uskuteční v pondělí 11. prosince v 18 hodin v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici. Pokladna spolku bude otevřena od 17 hodin.

V úterý 12. prosince od 18 hodin jste zváni na vánoční pásmo písní a tradičních koled v podání dětského pěveckého sboru 3. základní školy v kostele sv. Jana Křtitele. Vstupné dobrovolné.

Základní umělecká škola Vítězslava Nováka připravila na sobotu 16. prosince od 16 hodin v kostele sv. Jana Křtitele AKORDEONOVÝ KONCERT. Vstupné dobrovolné.

Vánoční koncert PĚVECKÉHO SBORU SMETANA se koná v úterý 19. prosince od 19 hodin v kostele sv. Jana Křtitele. Na programu: Jakub Jan Ryba, Česká mše vánoční ,,Hej Mistře!“ Vstupné
dobrovolné.

Srdečně Vás zveme na probíhající výstavu GRAZIE GRECCIO. Italské betlémy z oblasti jezera Como ve výstavní síni muzea ,,V jezuitském semináři“ na Balbínově náměstí. Výstavu bude možné navštívit do 6.ledna 2024.

V kostele sv. Jana Křtitele a v křížové chodbě bývalého minoritského kláštera ve Štítného ulici je instalována výstava šestého ročníku Mezinárodní soutěžní výstavy betlémů „NOŽÍK TOMÁŠE KRÝZY“. Výstava potrvá do 6. ledna 2024.

(NOVUM 12/2023)