21.9 C
Jindřichův Hradec
20.05. 2024
Kulturní

Muzeum Jindřichohradecka na říjen

Muzeum Jindřichohradecka

  • Expozice v jezuitském semináři jsou otevřeny denně mimo pondělí od 8.30 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.
  • Městská vyhlídková věž je pro veřejnost uzavřena.
  • Kostel sv. Jana Křtitele a výstavní prostory v minoritském klášteře jsou otevřeny denně mimo pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Knihovna Muzea Jindřichohradecka s badatelnou ve Štítného ulici poskytuje služby pro veřejnost v pondělí a ve středu od 12.30 do 15.30 hodin.
  • Od 2. do 6. října je připraven edukační program pro školy v rámci celostátní akce Týden knihoven. Cílem je seznámit účastníky s muzejní knihovnou i s muzeem. V interaktivní části programu se účastníci stanou badateli a vyzkouší si hledání informací přímo na instalované výstavě, v publikacích i v online katalogu a online zdrojích knihovny – v digitální knihovně Kramerius. Na program je nutné se předem objednat u edukátorky Ing. Martiny Machartové (tel.: 384 363 661, 702 208 639, e-mail: [email protected]).
  • Státní okresní archiv Jindřichův Hradec a Muzeum Jindřichohradecka Vás srdečně zvou na výstavu ,,GYMNASIUM 1923“. Výstava je otevřena do 8. října 2023 v konferenčním sále Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ulici.
  • Spolek přátel starého Jindřichova Hradce a Muzeum Jindřichohradecka Vás srdečně zvou na přednášku Ing. arch. Martiny Jelínkové KAREL CHUDOMELKA. Architekt a skaut z Jindřichova Hradce. Přednáška se uskuteční v pondělí 9. října 2023 od 18 hodin v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici. Pokladna spolku přátel starého Jindřichova Hradce bude otevřena od 17 hodin.
  • Při přednášce bude zahájena stejnojmenná výstavka, která potrvá do 6. ledna 2024. Srdečně Vás zveme na výstavu NA CESTÁCH… Za zázrakem, dobrodružstvím, poznáním, prací či lepším životem? Výstavu si můžete prohlédnout ve výstavní síni muzea ,,V jezuitském semináři“ na Balbínově náměstí do 15. října 2023.
  • V křížové chodbě minoritského kláštera u kostela sv. Jana Křtitele ve Štítného ulici probíhá mezinárodní výtvarná výstava NÁDOBA VZPOMÍNEK/THE VESSEL OF MEMORIES, která prezentuje především velkoformátová díla odlišných technik umělců z různých zemí. Výstava bude otevřena do 22. října 2023.
  • Ve výstavním sále „Ve Svatojánské“ v objektu bývalého minoritského kláštera je opět přístupna výstava ŠERKA, ŠÁŠÍ, MĚCHURA – TO JE NAŠE KULTURA, která je věnována jihočeským lidovým zvykům v průběhu celého roku.