27.5 C
Jindřichův Hradec
19.07. 2024
Články

Muzeum Jindřichohradecka na září

  • Expozice v jezuitském semináři jsou otevřeny denně mimo pondělí od 8.30 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin. Městská vyhlídková věž je v září otevřena o víkendech a svátcích od 10 do 12.30 a od 13 do 16 hodin.
  • Kostel sv. Jana Křtitele a výstavní prostory v minoritském klášteře jsou otevřeny denně od 9 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin.
  • Knihovna Muzea Jindřichohradecka s badatelnou ve Štítného ulici poskytuje služby pro veřejnost v pondělí a ve středu od 12.30 do 15.30 hodin, jindy po předchozí domluvě.
  • Ve čtvrtek 22. září v 17 hodin Vás zveme na přednášku předního českého záhadologa, spisovatele, cestovatele a scénáristy PhDr. Arnošta Vašíčka a dlouholetého archeologa a historika Muzea Jindřichohradecka Mgr. Vladislava Buriana nazvanou KREV DÉMONA. V interiéru kostela sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci, vyslechnete vyprávění o historii, tajemstvích a záhadách tohoto unikátního církevního objektu. Přednáška bude obohacena promítáním fotografií nástěnných maleb a fresek z kostela. Vstupné je 50 Kč.
  • Srdečně Vás též zveme na podzimní akce v Muzeu Jindřichohradecka. Od 3. do 7. října je připraven edukační program pro školy v rámci celostátní akce Týden knihoven. Vernisáží 20. října v 15 hodin bude uvedena výstava Štrůdl, cvíboch, buchtel a dalken, která vznikla v rámci mezinárodního projektu „Fenomén vídeňské kuchyně a její vliv na jihočeský region“. V pátek 11. listopadu Vás zveme na dušičkovou noční prohlídku kostela sv. Jana Křtitele. Nočním kostelem Vás provede historik muzea Mgr. Vladislav Burian.
  • Minivýstava FRANTIŠEK PELTÁN – ČTVRTÝ ZE TŘÍ KRÁLŮ je zpřístupněna do 9. října 2022 v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici.
  • Ve výstavní síni muzea „V jezuitském semináři“ na Balbínově náměstí pokračuje výstava JINDŘICHŮV HRADEC SOBĚ! Z historie jindřichohradeckých pěveckých a divadelních spolků. Výstavu můžete navštívit do 2. října 2022.
  • Výstava HORNÍ NÁMĚSTÍ – MÍSTO PAMĚTI. Město Jindřichův Hradec ve sbírkách muzea v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici potrvá do 6. ledna 2023.
  • Výstavní sál „Ve Svatojánské“ ve Štítného ulici představuje výstavu ŠERKA, ŠÁŠÍ, MĚCHURA – TO JE NAŠE KULTURA. Výstava s bohatým edukačním programem bude otevřena do 6. ledna 2023.
  • Spolek přátel starého Jindřichova Hradce Vás srdečně zve na zájezd STŘEDOVĚKÉ KOSTELY A CESTY NA DAČICKU A NOVOBYSTŘICKU, který se uskuteční v sobotu 1. října 2022. Registrace zájemců prostřednictvím e-mailu: [email protected]. Přímá platba je možná dne 5. 9. 2022 od 17 hodin v konferenčním sále Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ulici nebo bankovním převodem na účet spolku.