15.8 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

Muzeum Jindřichohradecka vás zve na argeologickou muzejní noc

 

Minoritský klášter a kostel sv. Jana Křtitele - Muzeum JindřichohradeckaV bývalém minoritském klášteře Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ulici 124 se uskuteční v pátek 9. června od 17 do 22 hodin 19. ročník oblíbeného Festivalu muzejních nocí. Pestrý program je vhodný zejména pro rodiny s dětmi. Na děti čeká dobrodružství spojené s plněním zábavných nejen archeologických úkolů. Pokusíme se rozluštit šifru a najít i pravý archeologický poklad. A nejen to! Všechny návštěvníky čeká i bohatý kulturní program. Se svým hudebním a tanečním vystoupením přijede táborská skupina Dei Gratia, zahrajeme si zajímavé historické mechanické hry, zhlédneme ukázky tradičních řemeslníků ze sdružení Danar, nebo se pobavíme při závěrečném vystoupení živelné skupiny Lovesong Orchestra.

Muzeum Jindřichohradecka Vás opět po roce srdečně zve na 19. ročník oblíbeného Festivalu muzejních nocí. Letošní jindřichohradecká „Muzejní noc archeologická“ se bude konat v pátek 9. června od 17:00 do 22:00 hodin v areálu bývalého minoritského kláštera ve Štítného ulici. Vydejte se s námi za dobrodružstvím spojeným s prací archeologů.

Dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly, niněry a trumšajtu, na to vše se můžete těšit při hudebním a tanečním vystoupení táborské středověké hudební skupiny DEI GRATIA. A což takhle užít si i neotřelou a elegantní zábavu při hraní historických mechanických her Bagatelle, Žába, Věž, Pipo pipo, Culbuto?

Stát se aspoň na chvíli středověkým rytířem, zhlédnout ukázky dobového šermu, rytířské výzbroje i výstroje. Sen každého malého kluka, který se díky skupině historického šermu Páni z Hradce stane při muzejní noci realitou.

S ukázkami historických řemesel za námi zavítají soustružník, kovář, bednář a písař ze sdružení DANAR.

Ve 20:30 hodin se přesuneme do současnosti a skvěle se pobavíme při závěrečném vystoupení hudební skupiny Lovesong Orchestra. Opět jako předloni se staneme součástí celé show. Přirozené vibrace dechových nástrojů mají tu kouzelnou moc v nás uvolnit radostnou a pozitivní energii. Stačí pár tónů a budeme společně tančit, stačí dalších pár tónů a budeme společně zpívat. Lovesong Orchestra zpívají výhradně o lásce. Pravdivé příběhy se šťastným koncem o lásce ve všech jejích podobách, ať už z našich luhů a hájů, nebo třeba z Balkánu, Španělska či Latinské Ameriky.

Neváhejte a nenechte si ujít bohatý podvečerní zábavný program pro děti i dospělé se spoustou odměn.

Těšíme se na setkání s Vámi!