21.2 C
Jindřichův Hradec
27.05. 2024
Články

Na jindřichohradeckém zámku vystoupí londýnský orchestr

Jindřichův Hradec na začátku léta přivítá britský univerzitní orchestr. Na repertoáru jsou zařazena tři díla. Dvořákovu Carnival Overture diriguje Bill Carslake. Sólista David Wheeler se k orchestru připojí při Gliérově Koncertu pro lesní roh. Sibeliovu Symfonii č. 2 diriguje Oliver Gooch. Po každé části je pauza 10 minut.

„Imperial College Sinfonietta je velký symfonický orchestr vedený profesionálním dirigentem Williamem Carslakem, který byl založen před více než 20 lety. Hrajeme široký výběr skladeb, od klasiky po modernu, od filmových soundtracků po operní díla. Máme vysoké standardy. Poslední rok pro nás byl obzvláště velikou výzvou kvůli všem restrikcím souvisejícím s pandemii Covid-19. Nicméně jsme každý týden zkoušeli na dálku online jak jen to šlo, což v závěru vyvrcholilo ve virtuální online koncert.“, vzpomínají členové Sinfonietty a vzkazují českému publiku, že se na živé vystoupení na zámku v Jindřichově Hradci velmi těší.

Imperial College Symphone Orchestra získal v roce 2008 titul Univerzitní orchestr roku s komentářem „znějí jako profesionálové“ od člena komise. Orchestr byl založen již v roce 1948. Nyní je veden Oliverem Goochem. Tvoří ho studenti prezenčního studia. Orchestr se pravidelně objevuje i v televizním vysílání a vyjíždí na turné do zahraničí. V nedávné době se zúčastnil Mezinárodního Mozartova Festivalu v Johannesburgu a vystoupil v Sibelius Hall v rámci pomoci UNICEF.

VSTUPNÉ JE DOBROVOLNÉ

Výtěžek bude využit na opravy kostela sv. Jakuba.

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec,