21.5 C
Jindřichův Hradec
27.05. 2024
Články

Na turnaj basketbalových talentů v Jindřichově Hradci dorazí i slavná Barcelona

YOUNG GUNS GBA Invitational 2020

GBA počtvrté organizuje prestižní přehlídku talentů světových basketbalových velkoklubů. Tentokrát proběhne v Jindřichově Hradci.

  • Datum: čtvrtek 13. února – neděle 16. února 2020
  • Místo: Jindřichův Hradec a Písek, Česká republika

Světové basketbalové velkokluby vyšlou v polovině února do Česka své největší talenty. Na čtvrtém ročníku prestižního turnaje YOUNG GUNS GBA Invitational se utkají o přízeň diváků a především o pozornost lovců talentů z evropských i zámořských agentur jako DraftExpress, Eurospects nebo Eurohopes Basketball Prospects. Čtvrtý ročník přehlídky budoucích basketbalových hvězd proběhne tentokrát v Jindřichově Hradci a Písku.

V minulých letech opatrovali budoucí hvězdy basketbalu osobnosti jako Kateřina Elhotová, Vojtěch Hruban nebo Jiří Welsch. Ten letos zve veřejnost již jako vedoucí úseku mládeže ČBF: “Rád bych vás touto cestou pozval na mezinárodní basketbalový turnaj mládeže Young Guns GBA Invitational. Na letošní čtvrtý ročník tohoto turnaje se opět sjede velmi atraktivní mezinárodní konkurence – potvrzenými účastníky jsou španělské týmy FC Barcelona a Valencia Basket, německý klub IBA Mnichov, americká ‘prep-school‘ The Skills Factory a švédská akademie BK Rig. Český basketbal budou zastupovat kluby Sršni Písek a GBA Jindřichův Hradec a dorazí také národní družstvo ze Slovenska. Jsem přesvědčený, že se jedná o velice zajímavou příležitost vidět vysoce kvalitní mládežnický basketbal a doufám, že se na akci potkáme a pozdravíme.” Oficiální záštitu nad turnajem společně převzali předseda ČBF Miroslav Jansta a starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka.

Julian Beťko, hlavní trenér Get Better Academy: “Přestože přesun naší akademie z Prahy do Jindřichova Hradce byl velmi náročný, tradici nehodláme přerušit a plně se věnujeme přípravám čtvrtého YOUNG GUNS GBA Invitational. Máme velkou radost z toho, že některé týmy naše pozvání přijali opakovaně. Například FC Barcelona i Valencia Basket, tahouni španělského basketbalu, nebo top německé družstvo IBA Mnichov, účastník nejvyšší německé extraligy. Je to pro nás doklad toho, že jsou s úrovní turnaje spokojeni. O to víc se těšíme na soupeře z nových zemí, ze severu třeba uznávaná akademie BK Rig nebo továrna na talenty The-Skill-Factory ze spojených států. Premiéru u nás bude mít také národní družstvo U18 ze Slovenska. Věřím, že porovnat si síly v tak pestré a kvalitní konkurenci přinese všem klubům a hlavně hráčům opravdu hodnotnou zkušenost.”

YOUNG GUNS GBA Invitational 2020 odstartuje ve čtvrtek 13. února v Jindřichově Hradci a Písku. Ve čtyřech dnech nabídne 16 skvělých utkání, Slam Dunk Contest a 3-Point Shootout. Kompletní program a představení týmů na www.gbainvitational.eu.

Liana Beťková

Náhledové foto: Lukáš Šamal

Rozpis utkání: