27.5 C
Jindřichův Hradec
19.07. 2024
Články

Na začátku prosince proběhla na 4. ZŠ zážitková akční hororová hra Asylum

V sobotu 1. prosince proběhla na půdě 4. základní školy v Jindřichově Hradci hra Asylum pořádaná projektem StopTime. Hra nás vnesla do hororové scény psychiatrické léčebny, kde se prováděly experimenty na lidech. Jeden z experimentů se zvrtnul a celý Asylum zamořil nebezpečný vir. Jen pár přeživších se snaží dostat z tohoto pekla.

ŘEV, DĚS A HRŮZA V OČÍCH. TO JSME MOHLI ZAŽÍT V SOBOTU V NOCI NA 4. ZÁKLADNÍ ŠKOLE

Na začátku prosince proběhla na 4. ZŠ zážitková akční hororová hra AsylumAsylum, dříve Zombie Apokalypsa, je jeden z nejdéle trvajících projektů StopTime. Tohoto již 7. ročníku se zúčastnilo šest desítek hráčů, a to od deváťáků ze 4. základní školy až po vystudované a pracující dospěláky. Hráči měli za úkol přežít hrůzy Asyla a získat sérum, které je ochrání proti působení viru, a po jeho obdržení mohli opustit Asylum. Ovšem sérum šlo získat pouze od jednoho jediného člověka. Byl to přeživší lékař, který se podílel na experimentech v léčebně a za své sérum chtěl značnou odměnu. Přeživší se snažili obchodovat s ostatními pracovníky Asyla, kteří se schovávali v ústraní, a také chtěli pouze přežít. Chamtivost a pud sebezáchovy nebylo jediné, co přeživší v Asylu ohrožovalo. V temných chodbách, v úsvitu blikajícího rozbitého světla, se ozývá sténající a cvakající zvuk. Nebožáci, kteří byli vystaveni viru, zmutovali a vyvinul se v nich parazit, který převzal kontrolu nad tělem hostitele, který lační pouze po krvi. Pouze dávka silného světelného paprsku o určité frekvenci dokáže parazita ochromit. Avšak přítomnost parazitů nebylo jediné nebezpečí. Vir způsoboval halucinace, které jsou více než nebezpečné. Nahlodávají vaši psychiku, sebekontrolu, snaží se Vás přesvědčit, že jste pouze hračka v jejich děsivé hře. Nikdo z přeživších si nebyl jist, kdy se před ním z mlhy zjeví vysmívající se klaun s obří palicí, nebo kdy ucítí na zádech pohled přibližující se víly, která vám chce vytrhat zuby. Z tohoto šílenství, ale vede pouze jediná cesta, a tu našlo jenom pár přeživších.

Tímto Stop Time děkuje všem zúčastněným hráčům, 4. základní škole (Paní ředitelce Janě Šperlové) za zapůjčené prostory, městu Jindřichův Hradec a SYSKA systems, s.r.o. za finanční pomoc.

David Fittl