20.04. 2024
Kulturní

„Nezapomenutelné osobnosti v historii města Jindřichův Hradec“ v prodeji

Město nad Vajgarem se může pochlubit další zajímavou publikací nesoucí název Nezapomenutelné osobnosti v historii města Jindřichův Hradec. Zakoupit ji můžete v infocentru v Panské ulici.

"Nezapomenutelné osobnosti v historii města Jindřichův Hradec" v prodejiNa konci července spatřila světlo světa nejnovější kniha vztahující se k našemu městu. Nese název Nezapomenutelné osobnosti v historii města Jindřichův Hradec a vypráví o personách veřejného i neveřejného života, které svými rozhodnutími, činy a názory přivedly vědomě a třeba také nevědomky město nad Vajgarem k jeho současné podobě. Není zase až tak důležité, zda se jednalo o členy vládnoucích šlechtických rodů, politiky, obchodníky či řemeslníky, lékaře, církevní představitele, kantory nebo osobnosti z kulturní a společenské sféry. Jeden každý svým dílem přispěl k uchovávání odkazu našich předku, jeho předávání dalším generacím a k celkovému rozvoji Jindřichova Hradce.

Autory textů této knihy, ve které čtenáři najdou i řadu dobových fotografií, jsou PhDr. Štěpánka Běhalová, Ph.D. a PaedDr. František Fürbach, spoluautory Mgr. Vladislav Burian a MgA. Jakub Valášek.
Vydavatelem publikace je město Jindřichův Hradec a zájemci si ji mohou zakoupit v Informačním středisku v Panské ulici za 390 Kč.