0.4 C
Jindřichův Hradec
2.02. 2023
Články

Nové edukační programy pro školy v Muzeu Jindřichohradecka

Muzeum Jindřichohradecka připravuje na příští školní rok nové edukační programy pro školy, které vznikly v návaznosti na stálé expozice muzea. Pro žáky a studenty je kromě výkladu připraven i zábavný a vzdělávací doprovodný program.

Nové edukační programy pro školy v Muzeu JindřichohradeckaBěhem edukačního programu Po stopách válečných letců se vydáme na dobrodružnou trasu, při které se dozvíme mnoho informací o letecké bitvě nad Jindřichohradeckem z 24. srpna 1944. Každý ze žáků se stane součástí příběhu, vžije se do osudů amerických letců a seznámí se s autentickými předměty z druhé světové války. Na dobrodružnou cestu se vydají z bývalého minoritského kláštera ve Štítného ulici, na níž budou plnit několik úkolů, jenž je posunou až do cíle umístěným v expozici o letecké bitvě v Muzeu Jindřichohradecka na Balbínově náměstí.

V expozici věnující se Landfrasově tiskárně, nejvýznamnější mimopražské tiskárně 19. století, se budeme zabývat historií samotné tiskárny, rodinou Landfrasů i fakty spojenými s vývojem knihy a tisku. Program bude na závěr doplněn tvůrčími dílnami.

Nové edukační programy pro školy v Muzeu JindřichohradeckaDalší dva programy jsou zaměřeny na výtvarné umění. První, Obrazová galerie, se věnuje vývoji malířství a sochařství v jindřichohradeckém regionu od renesance až po umění 20. století. Druhý je orientován na stavbu kostela sv. Jana Křtitele, jednu z nejhodnotnějších stavebních památek jižních Čech. V kostele se seznámíme se stavebním vývojem, nástěnnými malbami i mobiliářem. Nebudou chybět ani zajímavé legendy, jež jsou s kostelem spojeny.

Na všechny edukační programy je nutné se předem objednat na e-mailu: skorepovaeva@mjh.cz.

Eva Skořepová

Nejnovější články

Kino Počátky na únor 2023

Miloslav L

NATURHOUSE | Odborníci na zdravé hubnutí

Miloslav L

Vaše firemní akce v Penzionu Pod Zámkem

Miloslav L