20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

Nové posily doplnily tým jindřichohradeckých basketbalistů

V tomto týdnu přivítal tým GBA Lions Jindřichův Hradec celkem čtyři posily, které doplnily tým pro nadcházející sezónu v naší nejvyšší basketbalové soutěži.

Naším prvním zahraničním hráčem, kterého Vám představíme, je Torin Dorn.

Torin se narodil v Severní Karolíně a je mu 25 let. Měří 196 centimetrů a hraje na pozici 2. Torin odehrál 3 sezóny v NCAA divizi 1 za NC State Wolfpack, kde v sezóně 2018/19 zaznamenával 14 bodů a 7,2 doskoků při úspěšnosti 48,2% z pole. V sezóně 2019/20 působil v nejvyšší polské soutěži v celku Slask Wroclaw, kde zaznamenával 11,5 bodů, 3,7 doskoků, 1 asistenci a 1 zisk za zápas.

Hlavní trenér našeho týmu Gilbert Abraham dodává:

Torin je velmi dynamický hráč. Je schopný pro náš tým dělat mnoho působivých věcí. Torin je schopný tvořit hru, skórovat a bránit hráče na několika pozicích. Torin hrál v ACC (Atlantic Coast Conference) a má kupu zkušeností s hraním na vysoké úrovni. Jsme velmi nadšení, že  máme Torinovu osobnost, schopnosti a vůdcovské dovednosti, které přispějí k našemu úspěchu.

Přejeme Torinovi v našem klubu hodně spokojenosti a úspěchů.


Přichází také Keith Smith!

Keith se narodil v Kalifornii a je mu 24 let. Měří 186 centimetrů a hraje na pozici 1. Keith hrál minulou sezónu v NCAA divizi 1 za Cal Poly Mustangs a zaznamenával 5,6 bodů, 2,9 doskoků a 3,9 asistence za zápas.

Hlavní trenér Gilbert Abraham dodává:

Keith Smith je kompaktní rozehrávač, který každý zápas povede naší ofenzivu a defenzivu. Keith je rychlý, obratný a velmi odhodlaný hráč. Keith je vyjímečná osobnost se skvělým charakterem a my jsme velmi nadšení přidáním jeho schopností do naší skupiny.

Přejeme Keithovi v našem klubu hodně spokojenosti a úspěchů.


Další posilou našeho týmu je Ian Steere.

Ian se narodil v Severní Karolíně a je mu 21 let. Měří 206 centimetrů a hraje na pozicích 4 a 5. Ian hrál minulou sezónu v NCCA divizi 1 za UNC Wilmington Seahawks.

Vyjádření hlavního trenéra Gilberta Abrahama:

Ian Steere je jedním z nejlepších atletů, jaké jsem měl možnost trénovat. Ian je mohutný a obratný hráč hrající pod košem, který je schopný mnoha způsoby přispět k týmovému úspěchu. Všichni jsme velmi nadšení, že je součástí našeho týmu. Ian přináší pozitivní energii do naší týmové kultury, a také soutěživost do našeho každodenního snažení. Ian je skvělou posilou našeho týmu a my jsme velmi rádi, že ho zde máme.


Basket Fio banka Jindřichův Hradec vítá Marka Welsche!

Marek Welsch se narodil v Novém Jičíně a je mu 21 let. Pochází z proslulé české basketbalové rodiny. Jeho otec Petr Welsch je bývalý reprezentant a jeho strýc Jiří hrál dokonce v NBA. Marek již stihl nasbírat spoustu basketbalových zkušeností. Prošel programem GBA, hrál v americké NCAA divizi 1 za Jacksonville State Gamecocks, nosil barvy Svitav v naší nejvyšší soutěži a v neposlední řadě hrál v české mládežnické národní reprezentaci. Marek hraje na pozici 1.

Komentář asistenta trenéra Jimmyho Rhoadse:

Jsme velmi nadšení, že se k nám Marek tuto sezónu přidal. Jde o shledání, hrál za GBA než se vydal do americké NCAA. Marek dodává našemu týmu rychlost, sílu a profesionální auru, jelikož je zvyklý na basketbal nejvyšší úrovně.

Přejeme Ianovi, Keithovi a Torinovi v našem klubu hodně úspěchů a spokojenosti!!!