21.2 C
Jindřichův Hradec
27.05. 2024
Články

O kurzy jindřichohradeckého bazénu je zájem. Překračuje jeho možnosti

Bazén a aquapark Jindřichův Hradec

Říjen je pro jindřichohradecký bazén synonymem vstupu do zimní sezóny. Svou činnost v tomto měsíci zahajují všechny sportovní kluby a organizace, které k tréninkům a plavecké přípravě využívají sportovní bazén se 6 drahami. S chladnými dny pak tradičně narůstá i návštěvnost relaxačního bazénu s parní kabinou a vířivkami, stejně jako dětských bazénů.

Plavecký bazén Jindřichův Hradec zatím nemusel přijmout žádná opatření ve smyslu dramatického snížení teploty vody v bazénech. Vedle přístupu společnosti Teplospol coby dodavatele energií sehrává svou roli rovněž skutečnost, že v létě byla realizována technická opatření směřující k efektivnějšímu využívání solární energie a město Jindřichův Hradec coby vlastník bazénu na návrh provozovatele zajistilo druhou etapu modernizace řídicího systému měření a regulace.

O kurzy bazénu je zájem. Překračuje jeho možnosti Skutečnost, že od modernizace bazénu, jež zásadně ovlivnila jeho další směřování a rozšířila jeho původní sportovní využití více do roviny relaxační a aktivního trávení volného času, uplyne letos 13 let, připomene již tradiční výtvarná soutěž pro děti. Vítězné obrázky budou celoročně vystaveny v prostorách vestibulu bazénu. Více informací: bazen.jh.cz.

Plavecká škola Jindřichův Hradec působící pod hlavičkou Služeb města Jindřichův Hradec je nucena omluvit se všem zájemcům o účast v odpoledních kurzech plavání a kurzech kojenců a batolat, které musí odmítnout. Bohužel, i přes poskytnutí v součtu více než jedné tisícovky míst je zájem o naše kurzy ještě vyšší. Většina účastníků kurzů pokračuje v dalším roce a uspokojení zájmu zejména nových zájemců tak překračuje kapacitní možnosti bazénu. Vedle pýchy nad tím, jak efektivně je městský bazén denně využíván, to s pokorou vnímáme i jako ocenění dlouholeté systematické práce lektorek plavecké školy. Za projevenou důvěru všem děkujeme. Snímek je z červnových závodů odpoledních kurzů, které tradičně dělají tečku za školním rokem.

V neděli 18. září byl zahájen provoz saun v suterénu, který bude od 1. října rozšířen na další dny. Nejdéle od 1. listopadu zavládne v saunách denní provoz. Detailní přehled najdou zájemci na internetových stránkách bazénu.

Na závěr října připadají školní podzimní prázdniny a státní svátek 28. října. Od středy 26. října do neděle 30. října tak bude v prostorách vodního komplexu platit otevírací doba 10:00 až 20:00. Všechny bazény jsou v těchto dnech veřejnosti k dispozici bez omezení.

Marcela Kůrková