8.6 C
Jindřichův Hradec
17.04. 2024
Objektivem Martina Kozáka

Objektivem Martina Kozáka: Fotbal znáte, hokej znáte….ale znáte Downhill?

Fotbal znáte, hokej znáte….ale znáte Downhill?

Downhill – jinak též sjezd na horských kolech.  Jeden závodník na speciálním horském kole jedoucí po členité technické trati, většinou na sjezdovkách, lesem, skálách s uměle vytvořenými klopenými zatáčkami a spoustou skoků obřích rozměrů.

Málo kdo ví, že v našem městě a okolí máme prvotřídní závodníky, kteří pravidelně vyhrávají Český Pohár v Dowhillu. Tvrdí hoši, kteří se neplácají po zadku při nevstřeleném gólu, kteří nesimulují pády a nebrečí u rozhodčího, že nepísknul  tu přeci jasnou penaltu.

Jedním z nich je Alexandr Sidor z Brandlína u Studené, který letos vyhrál  nespočet závodů a také kompletně celý ČP v Downhillu. Jeho jízdy a lety jste mohli vidět na České televizi.  Alexandr jezdí na českých rámech RB a je podporován i místním firmou Bike Sport Joma. K jeho dalším posledním výhrám patří např. vítězství ve Fun Downhill na Lipně, kde vyhrál i v rekordním čase 1:50.

Vítězstvím v ČP si pro příští rok zajistil účast v nejvyšší kategorii ELITE. Budeme mu držet palce a se mu pády vyvarují, kosti a technika drží a kdo ví……..třeba ho budeme vídat na World Cupech po celém světe.

slovy klasika……sportu zdar a Downhillu zvlášť

poz. Nic proti fotbalu a hokeji….Další ostřílení jezdci….Přemysl Mikolášek,  Jan Zlenka, Adam Zich, Jakub Fousek.

Autor: Martin Kozák