Jindřichův Hradec
25.04. 2024
Sportovní zprávy

Olymp doma tentokrát za plný počet bodů

V Jindřichově Hradci jako by se na několik okamžiků vrátil čas, přesněji do minulé sezóny a její základní části. Oba soupeři tenkrát přijeli v méně početné sestavě, podobně jako nyní, avšak s jediným rozdílem. Mladá Boleslav minulý podzim bodovala naplno, což se tentokrát naštěstí nestalo. Nebudu Vás déle napínat, výsledky již stejně víte. Vyhráli jsme dvakrát 5:2. Vítězství se však nerodila snadno a ten, kdo zavítal trochu později, mohlo se mu zdát, že v neděli zažívá deja vu…

TJ HBC Olymp J. Hradec – HBC Nové Strašecí 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

V Jindřichově Hradci jako by se na několik okamžiků vrátil čas, přesněji do minulé sezóny a její základní části. Oba soupeři tenkrát přijeli v méně početné sestavě, podobně jako nyní, avšak s jediným rozdílem. Mladá Boleslav minulý podzim bodovala naplno, což se tentokrát naštěstí nestalo. Nebudu Vás déle napínat, výsledky již stejně víte. Vyhráli jsme dvakrát 5:2. Vítězství se však nerodila snadno a ten, kdo zavítal trochu později, mohlo se mu zdát, že v neděli zažívá deja vu… TJ HBC Olymp J. Hradec – HBC Nové Strašecí 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)  Ten kdo přišel na zápas v 16:08 tak se musel divit, stejně jako já, že je odehráno 8. minut čistého času. Velmi svižný začátek první třetiny, ve které se do té doby téměř nic nestalo, se zbrzil až před první brankou, kterou Škarda načnu střelecký účet. Soupeř přijel s 11 hráči v poli z toho se 4 hráči B-týmu. Defenzivní taktika nebýt tohoto zaváhání, by vyšla na jedničku.  Ve druhé třetině konečně začaly trošku padat branky. Hlavně v rozmezí 22. až 25. minuty tam napadaly 3 a stav byl vyrovnaný. Duchoň nejprve vyrovnal, poté vstřelil gól Slanina a poté zase Duchoň vyrovnal. Bylo to jako na houpačce a my jsme trošku ztráceli nervy. Z pohledu celého zápasu možná zbytečně, možná nás to více  nakoplo. Ať tak či ona, do třetí třetiny jsme nastoupili tak, jak jsme měli nastoupit do první třetiny a byl by klid.  ´Třemi góly v dalším gólově plodném rozmezí 34. až 40. minuty se rozhodlo, kdo získá 3 body a kdo bude směřovat nezadržitelně, bohužel, ke dnu prvoligové tabulky. Tým z Nového Strašecí bohužel zažívá asi nejčernější období své, v začátcích blyštivé, „kariéry“ v 1. národce…  Střely: 40:32 | Vyloučení: 1:2 | Využití přesilovek: 0:0 | Oslabení: 0:0 | Diváků: 42 | Rozhodčí: MICHALIDIS Pavel, DANĚK Lukáš  Branky: 10:46 Škarda Ivan (Miláček Marek, Matějka Jaroslav) EQ, 23:06 Slanina Libor (Čapek Martin) EQ, 33:50 Matějka Jaroslav (Slanina Libor) EQ, 34:44 Miláček Marek (Remiáš Martin, Krčmár Petr) EQ, 39:21 Remiáš Martin EQ TJ HBC Olymp J. Hradec – HBC Tygři Mladá Boleslav 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)  Poslední utkání s Tygry se neslo rozhodně v méně klidné atmosféře než to nedělní, což ale hokejbalu určitě přidalo. Škoda jenom, že soupeř poskládal pouze 9 hráčů do pole včetně gólmana, což hokejbalu rozhodně nepřidalo. Byli to, možná ne tak překvapivě, hosté, kdo otevřel skóre zápasu. Po x nevyužitých šancích a zabetonovaném středním pásmu viselo ve vzduchu, že padne gól z nějakého brejku a taky že ano. Naštěstí na sebe nenechalo vyrovnání čekat dlouho a po zbytečných chybách soupeře vyrovnal, před brankou trestuhodně osamocený, Slanina. Hosté neměli do konce třetiny dost a v končící 13. minutě udeřili podruhé. To už na nás začínala pomaličku sedat ona klasická křeč :)  A ta nás doprovázela, stejně jako negativní síla, až do 23. minuty, kdy se další chybě ze strany hostí, prosadil po úniku v oslabení Remiáš – díky bohu!!! Přidali jsme slepený gól za 3 minuty, ale vymalováno ještě nebylo.  Hosté jakoby čekali na to, až dostanou 4. gól, který vstřelil v přesilovce Matějka, aby mohli začít pořádně hrát. Ono taky s takovým počtem hráčů se nedá ani nic moc jiného vymyslet. Počet byl sice malý, ale kvalita byla vysoká. Štěstěna však byla přikloněna na naší stranu a Slanina svým druhým gólem uzavřel skóre 5:2 a my jsme mohli oslavit setrvání v TOP3.  Branky: 07:15 Slanina Libor (Mátl David, Hunal Martin) EQ, 22:12 Remiáš Martin (Zayml ) SH, 25:31 Zayml  (Plášil Jiří) EQ, 31:19 Matějka Jaroslav (Klimeš Martin, Zayml ) PP, 39:13 Slanina Libor (Mátl David, Remiáš Martin) PP  Střely: 37:25 | Vyloučení: 4:3 | Využití přesilovek: 2:1 | Oslabení: 1:0 | Diváků: 42 | Rozhodčí: HRAZDÍRA Tomáš, JELETZ Jan  Pozápasový komentář hlavního trenéra: „Máme za sebou povedený víkend, odehráli jsme takticky velmi dobře oba zápasy. Soupeři v podstatě po celou dobu zápasu jen bránili a my museli útočit a dobývat. Naštěstí jsme v trpělivosti vytrénovaný a díky gólům ve třetí třetině jsme konečně slavili dvě výhry doma. Teď už ale vyhlížíme domácí utkání podzimu, kdy k nám na povrch přijede bezkonkurenční Rakovník, tedy soupeř, který u nás rozhodně jen bránit nebude a konečně by si mohli na své přijít naši fanoušci, ale i hráči, protože utkání s takovými soupeři je v lize málo.“Ten kdo přišel na zápas v 16:08 tak se musel divit, stejně jako já, že je odehráno 8. minut čistého času. Velmi svižný začátek první třetiny, ve které se do té doby téměř nic nestalo, se zbrzil až před první brankou, kterou Škarda načnu střelecký účet. Soupeř přijel s 11 hráči v poli z toho se 4 hráči B-týmu. Defenzivní taktika nebýt tohoto zaváhání, by vyšla na jedničku.

Ve druhé třetině konečně začaly trošku padat branky. Hlavně v rozmezí 22. až 25. minuty tam napadaly 3 a stav byl vyrovnaný. Duchoň nejprve vyrovnal, poté vstřelil gól Slanina a poté zase Duchoň vyrovnal. Bylo to jako na houpačce a my jsme trošku ztráceli nervy. Z pohledu celého zápasu možná zbytečně, možná nás to více  nakoplo. Ať tak či ona, do třetí třetiny jsme nastoupili tak, jak jsme měli nastoupit do první třetiny a byl by klid.

´Třemi góly v dalším gólově plodném rozmezí 34. až 40. minuty se rozhodlo, kdo získá 3 body a kdo bude směřovat nezadržitelně, bohužel, ke dnu prvoligové tabulky. Tým z Nového Strašecí bohužel zažívá asi nejčernější období své, v začátcích blyštivé, „kariéry“ v 1. národce…

Střely: 40:32 | Vyloučení: 1:2 | Využití přesilovek: 0:0 | Oslabení: 0:0 | Diváků: 42 | Rozhodčí: MICHALIDIS Pavel, DANĚK Lukáš

Branky: 10:46 Škarda Ivan (Miláček Marek, Matějka Jaroslav) EQ, 23:06 Slanina Libor (Čapek Martin) EQ, 33:50 Matějka Jaroslav (Slanina Libor) EQ, 34:44 Miláček Marek (Remiáš Martin, Krčmár Petr) EQ, 39:21 Remiáš Martin EQ

TJ HBC Olymp J. Hradec – HBC Tygři Mladá Boleslav 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Poslední utkání s Tygry se neslo rozhodně v méně klidné atmosféře než to nedělní, což ale hokejbalu určitě přidalo. Škoda jenom, že soupeř poskládal pouze 9 hráčů do pole včetně gólmana, což hokejbalu rozhodně nepřidalo. Byli to, možná ne tak překvapivě, hosté, kdo otevřel skóre zápasu. Po x nevyužitých šancích a zabetonovaném středním pásmu viselo ve vzduchu, že padne gól z nějakého brejku a taky že ano. Naštěstí na sebe nenechalo vyrovnání čekat dlouho a po zbytečných chybách soupeře vyrovnal, před brankou trestuhodně osamocený, Slanina. Hosté neměli do konce třetiny dost a v končící 13. minutě udeřili podruhé. To už na nás začínala pomaličku sedat ona klasická křeč :)

A ta nás doprovázela, stejně jako negativní síla, až do 23. minuty, kdy se další chybě ze strany hostí, prosadil po úniku v oslabení Remiáš – díky bohu!!! Přidali jsme slepený gól za 3 minuty, ale vymalováno ještě nebylo.

Hosté jakoby čekali na to, až dostanou 4. gól, který vstřelil v přesilovce Matějka, aby mohli začít pořádně hrát. Ono taky s takovým počtem hráčů se nedá ani nic moc jiného vymyslet. Počet byl sice malý, ale kvalita byla vysoká. Štěstěna však byla přikloněna na naší stranu a Slanina svým druhým gólem uzavřel skóre 5:2 a my jsme mohli oslavit setrvání v TOP3.

Branky: 07:15 Slanina Libor (Mátl David, Hunal Martin) EQ, 22:12 Remiáš Martin (Zayml ) SH, 25:31 Zayml  (Plášil Jiří) EQ, 31:19 Matějka Jaroslav (Klimeš Martin, Zayml ) PP, 39:13 Slanina Libor (Mátl David, Remiáš Martin) PP

Střely: 37:25 | Vyloučení: 4:3 | Využití přesilovek: 2:1 | Oslabení: 1:0 | Diváků: 42 | Rozhodčí: HRAZDÍRA Tomáš, JELETZ Jan

Pozápasový komentář hlavního trenéra:Máme za sebou povedený víkend, odehráli jsme takticky velmi dobře oba zápasy. Soupeři v podstatě po celou dobu zápasu jen bránili a my museli útočit a dobývat. Naštěstí jsme v trpělivosti vytrénovaný a díky gólům ve třetí třetině jsme konečně slavili dvě výhry doma. Teď už ale vyhlížíme domácí utkání podzimu, kdy k nám na povrch přijede bezkonkurenční Rakovník, tedy soupeř, který u nás rozhodně jen bránit nebude a konečně by si mohli na své přijít naši fanoušci, ale i hráči, protože utkání s takovými soupeři je v lize málo.“