21.2 C
Jindřichův Hradec
27.05. 2024
Články

Opera pod širým nebem rozezní opět třetí nádvoří zámku

Společenský a kulturní život II. (Proměny města po požáru 1801 – kapitola šestá)
Operní představení na Státním hradu a zámku Jindřichův Hradec (ilustrační foto)

Město Jindřichův Hradec vás srdečně zve 29. 8. 2020 na prestižní operní představení Trubadúr od Giuseppe Verdiho.

Město Jindřichův Hradec a Agentura Croce připravuje také letos pro příznivce operních představení jedinečný zážitek. Na třetím nádvoří jindřichohradeckého hradu a zámku nabídne divákům v sobotu 29. srpna od 20 hodin operu italského hudebního skladatele Giuseppe Verdiho „Trubadúr (Il trovatore)“.

Verdiho opera Trubadúr patří mezi nejčastěji uváděná operní díla jak na českých, tak na světových pódiích a patří spolu s Rigolettem a La Traviatou k trojici oper, které zajistily Verdimu stálé místo v síni operní slávy. Vypráví příběh o trubadúrovi Manricovi, krásné Leonoře a cikánce Azuceně. V režii Petera Gábora účinkují orchestr, sbor a balet Divadla F. X. Šaldy Liberec. V hlavních rolích vystoupí jako host italský tenor žijící v Plzni Paolo Lardizzone, sólistka Divadla F. X. Šaldy Liberec sopranistka Lívia Obručník Vénosová, která také hostuje v Národním divadle a sólistka Národního divadla mezzosopranistka Kateřina Jalovcová. Jako dirigent orchestru se představí Martin Doubravský.

Vstupenky na představení (1000 Kč, 700 Kč, 400 Kč) jsou k dispozici od 1. července v pokladně KD Střelnice nebo on-line na www.kultura.jh.cz.

Představení se koná za každého počasí.

Realizace operního představení byla podpořena peněžními prostředky Jihočeského kraje.
Mediálním partnerem je Rádio House.