4 C
Jindřichův Hradec
17.04. 2024
Články

Oprava „starobylého“ jeviště v Počátkách

Oprava "starobylého" jeviště v Počátkách

Staří jevištního zařízení v počáteckém kulturním domě se datuje do 50 let, tzn., že jde o pěkného „staříka“, který však stále dobře slouží a kterému jsme aktuálně pořídili nový pohon kinorámu, aby odpovídal platným normám ČSN.

Dále jsme provedli nutné servisní opravy, které budou pokračovat pro svou rozsáhlost i po Novém roce. Opravu kinorámu i servisní práce po mimořádné revizi, kterou jsme museli nechat v letošním roce provést, prováděla firma BR-montage s. r. o. Firma, která se může aktuálně pyšnit i dodavatelskými pracemi při rozsáhlé rekonstrukci Státní opery v Praze, pracuje často i pod taktovou velkých firem jako je Bosch Rexroth nebo česká firma Gradior Tech, a. s., které spravují jevištní techniku na nejlepších světových divadelních a operních scénách. Inu, jak se říká, zlaté české ručičky. Odborníků v této oblasti opravdu není mnoho, jak jsem se mohla dozvědět.

Pracovníci firmy BR­‑monatge se s námi podělili i o své zážitky ze zaoceánských lodí, kde po část roku tráví pracovní čas správou jevišť velkých zaoceánských lodí. BR­‑montage s. r. o. Ing. Libora Mokrého a Michla Turynského, jeho spolupracovníkům Oldřichu Markovi a Pavlu Minaříkovi i reviznímu technikovi Ing. Davidu Hradeckému bych chtěla touto cestou opravdu moc poděkovat za jejich ochotnou a skvělou spolupráci pro počátecké jeviště. Stejný dík patří i Karlu Jandovi, který naše jeviště spravuje a při opravách asistoval.

Pánové děkujeme!

Mgr. Miroslav Hromasová, vedoucí KZM