9.8 C
Jindřichův Hradec
3.03. 2024
Články

Otevření Muzea Jindřichohradecka ve vánočním čase 2020

Jezuitský seminář (Krýzovy jesličky) - Muzeum Jindřichohradecka

Muzeum Jindřichohradecka bude otevřeno pro veřejnost od pátku 11. prosince 2020 do středy 6. ledna 2021 – nebo do odvolání, dle aktuálních vládních nařízení.

V jezuitském semináři je možno navštívit všechny stálé expozice včetně Krýzových jesliček a expozice Jihočeských betlémů. V minoritském klášteře budou přístupné výstavy – Tradice jedné hranice a Českoslovenští letci na západní frontě 1940 – 1945 ve výstavním a v konferenčním sále a v kostele sv. Jana Křtitele bude připravena minivýstavka vybraných betlémů ze sbírek Muzea Jindřichohradecka s názvem Vánoce u svatého Jána – letos trochu jinak.

Vzhledem k tomu, že jsme v letošním roce nemohli pozvat návštěvníky díky epidemiologické situaci na každoroční velkou výstavu betlémů, připravilo Muzeum Jindřichohradecka ONLINE SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ BETLÉM. Účastníci nám mohou zaslat fotografie svých domácích betlémků mailem na adresu: [email protected] nejpozději do 31. prosince 2020. Všechny příspěvky uveřejníme na našich sociálních sítích a ten nejhezčí betlém vyhlásíme a odměníme na Tři krále ve středu 6. ledna 2021.

Při návštěvách expozic platí tato opatření:

V jezuitském semináři na Balbínově náměstí:

  • Může být v celém areálu 50 lidí současně, při čemž do expozic a na pokladny budou pouštěny pouze skupinky po maximálně 10 lidech, a v expozici Krýzovy jesličky může být na ráz pouze 6 osob.
  • Není možno přijímat rezervace na dny předem. Pouze pokud přijde návštěvník ten den, kdy bude chtít navštívit jesličky, může si zakoupit vstupenku na vybraný čas.
  • Otevřeno zde je denně od 8.30 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin, poslední vstupy do muzea vždy půl hodiny před zavřením. Na Štědrý den a na Silvestra je otevřeno pouze dopoledne.

V objektech minoritského kláštera a kostela sv. Jana Křtitele ve Štítného ulici

  • Může být současně max. 60 osob, při čemž budou vpouštěny pouze skupinky po maximálně 10 lidech.
  • Otevřeno je zde denně mimo pondělí od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin, na Štědrý den a na Silvestra a na Nový rok je zde zavřeno.