8.3 C
Jindřichův Hradec
31.03. 2023
Články

Ozvěny demokracie v Jindřichově Hradci

30 LET SVOBODYListopadový Festival svobody v Jindřichově Hradci připomenul 30. výročí sametové revoluce a díky pořádaným akcím v průběhu listopadu i prosince vzpomenul na důležité historické momenty. V rámci festivalu proběhlo mnoho doprovodných akcí, které připomněly, jak je moc důležité hájit a podporovat demokratické principy a uvědomovat si, že svoboda projevu, pohybu, shromažďování, podnikání a další nebyly v naší zemi vždy samozřejmostí.

V rámci festivalu svobody se konaly koncerty, debaty s disidenty i účastníky listopadových událostí roku 1989 v Jindřichově Hradci, výstava na náměstí Míru i procházka územím zaniklých obcí v česko-rakouském pohraničí. Celý festival vyvrcholil u sousoší Nejsvětější Trojice 17. listopadu v 17 hodin. Celý festival organizoval spolek Rozmanitě, jeho průběh si můžete prohlédnou i na facebookových stránkách Jindřichohradeckého festivalu svobody.

Díky osobní aktivitě pořadatelů a dobrovolníků, kteří v průběhu celého festivalu s organizací pomáhali, se Jindřichův Hradec zařadil mezi města, která si připomněla 30. výročí sametové revoluce.

V neděli 17. listopadu proběhlo i setkání cca stovky lidí, kteří pod záštitou spolku Milion chvilek pro demokracii, reagovali na současnou politickou situaci a požadovali odstoupení současného premiéra Andreje Babiše. Toto setkání se bude opakovat dne 16.12.2019 v 17:30 a jsou zváni všichni příznivci demokratické kultury.

Dne 18.12.2019 se uskuteční pietní památeční akt Svíčka pro V.H., kde si na náměstí Míru připomeneme prvního porevolučního českého prezidenta Václava Havla.

Nikola Mrázová

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L