16.2 C
Jindřichův Hradec
23.05. 2024
Články

Pivní Kamenice bude letos již popáté

Pivní slavnosti v Kamenici nad Lipou již od roku 2018. Festival konaný na nádvoří Pivovaru Kamenice nad Lipou, který nabízí neopakovatelný zážitek z prostřední nádvoří historického pivovaru.

Pivní Kamenici navštěvují každoročně nejlepší kapely z České a Slovenské republiky. Není tomu jinak ani letos!

Celý program odstartuje táborská punková stálice, kapela Peshata, která letos na jaře oslavila 15 let. Písničky, které všichni znáte téměř doslovně nám spolu s jejich velkou show představí energická kapela Walda Gang. A jako třešnička na pomyslném dortu nám program uzavře lokální kapela Tlustá Berta, která oslaví v Kamenici 30 let – oslava bude velmi bujará!

WALDA GANG

je česká rocková skupina, kterou založil zpěvák skupiny Harlej Vláďa Šafránek po smrti Waldemara Matušky. Je zaměřená na rockové předělávky skladeb Waldemara Matušky a dalších známých českých i zahraničních písní. Skupina přezpívala nejen písně od Waldemara Matušky (Eldorádo, Slavíci z Madridu, Čert ví), ale také píseň Hudsonské šify od Wabiho Daňka, Pověste ho vejš od Michala Tučného a také píseň Bad Touch od Bloodhound Gang (v českém originále pod názvem Opičáci).

TLUSTÁ BERTA

Tlustá Berta vznikla na podzim roku 1991. Přesné datum vzniku si nikdo z nás(z jasných důvodů) nepamatuje. Proto také všem říkáme,že to bylo v roce 1992 (existuje zřetelná nahrávka na níž je uveden datum, poznámka autora). 30 let od vzniku kapely oslaví Tlustá Berta právě na Pivní Kamenici 2022.

PESHATA

Legendární zoopunková legenda Peshata z Tábora. Uslyšíte veselé příběhy o zvířatech a jiné havěti, punkový odvaz s bohatými dechovými aranžemi.

PIVOVARY

Pivní Kamenice letos představí také několik lokálních pivovarů z Jindřichohradecka pelhřimovska aby ukázala jak vysoká je zde pivní kultura. V nabídce naleznete jak spodně, tak svrchně kvašená piva.

Budeme rádi, když letošní ročník prožijete s námi.

PROGRAM:
16:00 otevíráme brány
18:00 Peshata
20:00 Walda Gang
22:00 Tlustá Berta