10.6 C
28.03. 2024

Po dobrém výkonu prohrály házenkářky s lídrem tabulky o dva góly

DHC Plzeň – Házená Jindřichů Hradec 25:23 (14:9)

V neděli odpoledne odehrály jindřichohradecké házenkářky další zápas 1. ligy na palubovce DHC Plzeň. I když domů body nepřivezly, tak za předvedený výkon se vůbec nemusí stydět. S lídrem ligové tabulky po dobrém výkonu prohrály pouze o dvě branky.

Komentář trenérky Ivy Jonové:

„Je sice škoda, že jsme nedokázaly alespoň vyrovnat, ale vzhledem k průběhu zápasu, kdy jsme v poločase prohrávaly o 5 branek, je výsledek hodně přijatelný.

Dost jsme domácí tým potrápily a nebýt množství neproměněných šancí, tak bychom vezly domů body. Neproměnily jsme několikrát z křídel, ze 6m a zdálky se zpočátku také moc nedařilo.

Celý zápas holky skvěle bojovaly, obrana byla důrazná a konečně to byl zápas kdy jsme začaly v obraně dobře spolupracovat. Jen byla škoda posledních 5 minut v prvním poločase, kdy nás domácí hráčky přestřílely 6:1 a my jsme naopak nemohly překonat domácí brankářku. Tam nám tým Plzně hodně odskočil.

Druhá polovina zápasu byla vyrovnaná. V posledních pěti minutách se nám podařilo proměnit 4x z dálky, prosadily jsme se i z křídla a stáhly jsme na rozdíl dvou branek. Domácí jsme trochu zastrašily, začaly se o výsledek bát, ale nám už se víc stáhnout bohužel nepodařilo.

Holky celý zápas odbojovaly. Proti Plzni to bylo hodně těžké. Soupeř měl důraznou, tvrdou obranu, která byla hlavně na středu absolutně neprostupná. Cesta k brance vedla přes střelbu spojek a křídel kde se nám moc nevedlo. Zlomilo se to právě až koncem zápasu.

Tentokrát jsme byly v plné sestavě, z dorostenek nás doplnily Natálie Tržilová, Simona Březinová, Aneta Rytířová a Markéta Kocarová. V brance se během zápasu prostřídaly Petra Dušková a Markéta Kocarová, která právě v konci zápasu dost obraně pomohla.“

Sestava DHC Plzeň: Kepková Pavlína 4/0, Šmrhová Anna 3/0, Bušauerová Tereza 0/0, Formanová Hana 1/0, Mancellari Eva 0/0, Drozdová Lucie 0/0, Franzová Denisa 7/0, Galušková Linda 4/0, Lásková Pavlína 0/0, Galušková Dominika 4/1, Šlehoferová Michaela 0/0, Ferencová Petra 2/0, Slabá Klára 0/0.

Sestava J. Hradec: Dušková Petra 0/0 ,Reisnerová Kateřina 0/0, Kovářová Eliška 7/0, Vlková Michaela 0/0, Tržilová Natálie 1/0, Březinová Simona 3/0, Kocarová Markéta 0/0, Dolejšová Anna 2/0, Plucarová Kristýna 1/0, Dolejšová Tereza 1/0, Rýparová Tereza 2/0, Havlíková Monika 0/0, Zahradníková Gabriela 2/1, Rytířová Aneta 0/0, Jonová Andrea 2/0, Jasanská Sabina 2/0.