Po skvělém výkonu v Bohumíně jsou házenkářky na pátém místě 1. ligy

SC Bohumín 98´ – Házená Jindřichův Hradec 33:42 (13:19)

Dole zprava: Aneta Rytířová, Natálie Tržilová, Simona Březinová, Kristýna Plucarová, Lucie Fruhaufová, nad nimi z prava Gabriela Zahradníková , vykukuje Kateřina Reisnerová, Eliška Kovářová. Poslední “řada” zprava Petra Dušková, Monika Ošívková, Michaela Vlková a Tereza Dolejšová.

Z dalekého Bohumína jsme si přivezli další cenné body. Radost a nasazení z posledního utkání s Havlíčkovým Brodem nám vydržela a tak jsme i tentokrát do utkání nastoupili s chutí pěkně si zahrát a vybojovat body. Zpočátku byl průběh utkání s Bohumínem podobný. Hrálo se rychle dopředu a hlavně se nám dařilo proměňovat šance, takže jsme si docela rychle nahráli slušný náskok. Ještě v první půli ale přišel na chvilku útlum a domácí hráčky jsme nechaly stáhnout náš náskok až na rozdíl jediné branky. Naštěstí náš výpadek netrval dlouho a dokázali jsme se znovu vrátit do tempa a pokračovali jsme v naší hře.

Vysoké tempo utkání vydrželo po celou dobu, hrálo se nahoru dolů, padalo hodně branek, moc se nebránilo.

Na holkách byla vidět radost ze hry a chuť nastřílet co nejvíce branek, za to jim děkuji a gratuluji k výhře. I.J.

Naše sestava: Kovářová Eliška 4/0, Fruhaufová Lucie 4/0, Vlková Michaela 1/0, Tržilová Natálie 4/0, Březinová Simona 4/0, Reisnerová Kateřina br., Plucarová Kristýna 8/0, Dolejšová Tereza 1/0, Ošívková Monika 5/0, Zahradníková Gabriela 8/4, Rytířová Aneta 3/0

Sestava domácích: Tardy Sára 0/0, Halapatschová Markéta 2/0, Szafarczyková Nela 0/0, Jankovičová Klára 2/0, Beličinová Tereza 0/0, Mikolajková Marie 10/3, Hymrová Dominika 7/0, Barčáková Kristýna 4/0, Vachtarčíková Karolína 8/0, Stonawská Adéla 0/0, Zemanová Radka 0/0, Hronová Tereza 0/0

1. Liga mladší dorost Most – J.Hradec 23 : 23

Další z těžkých zápasů nás čekal na půdě favorizovaného Mostu. Zápas byl jak na houpačce, prohrávali jsme 6 : 3 ale po oddychovém času jsme šli do vedeni my a to dokonce 19 : 15 a zápas se zdál zvládnutelnou záležitostí. Opět přišla naše slabá chvilka, kdy jsme polevili hlavně v obraně a domácí otočili na 21 : 19. Ještě 2 minuty před koncem jsme prohrávali o 2 branky. Nakonec jsme zvládli koncovku a z Mostu jsme si přivezli aspoň jeden bod, i když jsme o jeden docela smutně přišli. Opět jsme si neporadili s dvěma hráčkami, které nás vlastně porazili sami. Branky: Mazánková 7,Vokušová, Dobešová 4, Camrdová po 3, Mátlová, Dvořáková A po 2, Dvořáková, Coufalová Z po 1.

2. Liga strarší dorost Most – J.Hradec 37 : 30

Starší dorostenky nezvládli svůj další zápas, ale bojovnost na palubovce stále byla. I v tomto utkání jsme vedli 10 : 8 a předváděli jsme hezké akce v podobě dobře sehraných signálů. No nevydrželi jsme se koncentrovat na další průběh a domácí se dostali do vedení 22 : 16. Pak jsme opět trochu zvedli hlavu a dostali se na „ dostřel“ 26 : 24. V posledních 8 minutách jsme bojovali ale soupeř dával góly. Kladnou stránkou utkání bylo to , že do naší listiny střelců se zapsalo více děvčat, což je na palubovce v Mostě příjemné zjištění. Velice dobře zachytala Klárka Moravcová, která i přes 37 obdržených branek , měla ještě mnoho hezkých zákroků, nakonec dala i branku přes celé hřiště. Branky: Coufalová 7, Mazánková 5, Loskotová, Mátlová, Doběšová po 3, Kalajová, Huserová po 2, Dvořáková A, Dvořáková E, Moravcová, Coufalová Z, Vokušová po 1.

KP starší žačky Písek A – J.Hradec 23 : 17

V zápase o první místo v kraji naše děvčata nestačili na domácí družstvo. Což bylo pro nás velké překvapení. Ani ne že jsme prohráli, ale jakým způsobem. Je třeba v sobě probudit více bojovnosti, pokud chceme hrát o zlatou medaili. Už v desáté minutě jsme prohrávali 7: 1. Pak přišla naše lepší chvilka a snížili jsme na 7 : 5. Poločasové skóre bylo nadějné 11 : 9 pro domácí. Za zmínku stojí kuriózní 9 branka Neidrové, 3 vteřiny před koncem z 30 metrů. Nástup do druhého poločasu se nám opět nepovedl a dost brzy jsme opět prohrávali o 5 branek. Pak už si domácí své vedení pohlídalo. Branky: Neidrová 7, Čechová 5, Věrná 3, Martínková 2.

KP starší žačky Písek B – J. Hradec 10 : 19

S píseckou zálohou jsme pak už zápas zvládli. A pohodlně ho dovedli do vítězného konce. I když se zdá, že zápas byl pohodový, opak byl pravdou. Bylo zde poustu nepotrestaných faulu ze strany domácích, kdy už šlo opravdu o zdraví. A trochu nepochopitelný přístup rozhodčích v zápase, který byl od začátku jasný. Důkazem je i to že v tomto zápase nebyl dle zápisu ani jeden vyloučený. Branky : Neidrová 7, Martínková 5, Ondřasínová 3, Čechová 2, Mazalová a Věrná po 1.

KP mladší žačky Písek A – J. Hradec 20 : 12

Naše mladší žačky nestačili na sehrané družstvo Písku. Přesto bojovnost byla, a když soupeř poslal na hřiště i lavičku začali jsme dávat i branky. Na naší straně opět dlouho zbytečný strach a bohužel i neproměňování vyložených situací. Branky: Špačková 5, Neidrivá T 3, Tancerová, Řeřichová, Jandová, Štíchová po 1

KP mladší žačky Písek B – J. Hradec 11 : 7

Druhý zápas měl trochu lepší průběh a chvíli jsme doufali, že bychom mohli sáhnout na první body, ale neporadili jsme si z hráčkou, která tělesně, fyzicky přesahovala celou naší šestku a to rozhodlo, přesto už se některé naše akce byly velice dobré..Branky: Špačková , Nosilová po 3, Neidrová 1.

KP Minižáci Písek – J.Hradec 26 : 6

Naši nejmladší se pořád ještě učí chodit po palubovce a zvládat techniku míče. Přesto ale bojovali a to se jim upřít nedá. Bohužel se v našich řadách nalézá jen jedna střelkyně, a sice Verunka Martínková, která dala soupeři všech 6 branek: Potřebovali bychom nějaká odvážná děvčata, která by rozšířila naše řady. Tak neváhejte a přijďte mezi nás v pondělí, ve středu , nebo v pátek v 15.30 do sportovní haly.