2.9 C
24.04. 2024
Sportovní zprávy

Po špatně zahrané druhé půli prohra Lions s Opavou

Domácí do zápasu vstoupili s velkou energií a cílem hrát aktivní obranu. To se hned zkraje povedlo a hostující pivoti díky aktivitě sbírali fauly, LIONS navíc proměňovali trestné hody. V první čtvrtině však již začali drobné chyby a vždy když jsme mohli soupeři odskočit, udělali jsme drobnou chybu a Opava tak byla stále v kontaktu.

BK LIONS J.Hradec – BK Opava  67 – 82 (25-17, 44 – 41, 54 – 60)

Po špatně zahrané druhé půli prohra Lions s OpavouVe druhém hracím období se hra vyrovnala a Opava pochopila, že v úzké rotaci musí hrát zónu. Ta pomalu ale jistě začala slavit úspěch a domácí hráči začali pomalu kupit chyby. I tak však LIONS vedli v poločase o 3 body.

Co se však dělo ve druhém poločase, to se těžko popisuje. Totální nemohoucnost hry proti zóně, pasivní přechod do útoku a když už jsme si volnou střelu vypracovali, nebyli jsme schopni skórovat nejen z delší vzdálenosti, ale i přímo pod košem. Opava naproti tomu hrála trpělivě a čekala na naše chyby. A těch bylo opravdu mnoho, 5 ztrát míče za sebou v situaci kdy domácí tým vedl o 5 bodů, znamenalo otočení zápasu na 6 bodový náskok Opavy po 30 minutách.

Mizérie domácích se nezměnila ani v posledním hracím dějství – nikdo nechtěl hrát aktivně, na zónu jsme se jen driblovalo a žádný hráč nevyvinul aktivitu a Opava si tak díky koncentrovanému výkonu došla pro výhru. Sice v zápase vedla pouhých 13 minut, i tak je to výhra zasloužená.

Hostující trenér Petr Czudek: “Jsem rád že jsme přetrhli šňůru, 2 roky jsme zde nevyhráli. Vstup do zápasu byl nekoncentrovaný, bylo štěstí, že uvolněný a v pohodě hrající soupeř nezískal velký náskok. Druhá půlka byla již koncentrovanější. Střídali jsme zóny. Soupeř na ně měl akce, ale pak je to o tom, jestli trefí nebo netrefí. Naším štěstím bylo, že netrefil. Čím více neúspěšných střel měli, tím nervóznější byli a my toho využili. V útoku se chytnul Jakub Blažek, který byl v první půli neviditelný, ale přidal to co chybělo.Měli jsme problémy s fauly, když se vyfaulovali obě pětky Gniadek a Kramný, tak jsme to doválčili. Rozhodující byla podle mě šňůra 11-0, kde se zápas zlomil a a my si to do konce zkušeně pohlídali a za tu druhou polovinu i zaslouženě vyhráli.“

Domácí trenér Karel Forejt: “Graguluji Petrovi a jeho týmu k zasloužené výhře. Petr to shrnul přesně a trefně. Trápili nás zónou, my jsme ovšem hráli velmi pomalu a měli strašně pomalý přechod přes půlící čáru a to byl jeden z důvodů, že jsme nechali Opavu pohodlně střídat obrany, rozhodovat se, co budou hrát. Dnes viním naše malé hráče za strašně malou aktivitu při přechodu do útoku. Dalším obrovským problémem byla nezkušenost hlavně cizinců do zóny. Máme 4 systémy, nejsme schopni reagovat na změnu opavské zóny. Hráli jsme ustrašeně a špatně volili střely. Když už byla volná střela, tak jsme ji nedali. Oba dva týmy mají velmi špatné procento troje, Opava má však super procento dvojek. Měli nad poměry útočný doskok, byli jsme zvyklí s Opavou kralovat na doskoku. Dnes to tak nebylo a já ještě jednou gratuluji k výhře.“

Nejlepší hráč: Jakub Šiřina
Statistiky utkání: 600 diváků
Trojky: 4 – 7
TH: 23/19 – 31/25
Doskoky: 44 – 41
Fauly 26 – 23
Body domácí:Nofflet 16, Novák a Vošlajer 13, Zuzák 12,Šoula 8, Young 3, Melski 2
Body hosté:Šiřina 17, Dragoun, Blažek a Gniadek 12, Zbránek 10, Kramný 9, Cvek a Kvapil 5