21.9 C
Jindřichův Hradec
20.05. 2024
Sportovní zprávy

Podzimním hokejbalovým králem jižních Čech opět Olymp

Každý rok je situace před každým zápasem jiná, ale pokaždé má svou neopakovatelnou atmosféru. Nikdo není nikdy favoritem, ač se v posledních zápasech dařilo spíše nám, ale to se může hravě změnit. Letos se Olympu poměrně slušně daří, Suchdol má svůj tradiční pomalejší rozjezd, přesto bývalo zvykem, že tým od řeky Lužnice míval více bodů po 8 zápasech, než pouze 4…

SK Suchdol n. L. – TJ HBC Olymp JH 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Podzimním hokejbalovým králem jižních Čech opět OlympPřed poměrně nezvykle malou diváckou kulisou se odehrálo podzimní derby. Jak už bylo několikrát přetřásáno, v předchozích třech měřeních sil jsme zvítězili, ale to nehraje nikdy žádnou roli. I v tomto zápase. Do vedení se dostali domácí po kombinaci celé jejich elitní útočné formace, kdy na konci byl kdo jiný, než Jiří Kalát. První část se nenesla v ofenzivních orgiích a ani jeden z týmů na soupeřovu branku nevyslal dvojciferný počet střel.

Po první části se situace výrazně zlepšila a naštěstí pro nás. Byli jsme více aktivní, z čehož plynul větší počet střel na branku Stříbrného. Prvním, kdo zlomil naše prokletí, byl kdo jiný, než novopečný kápo Jirka Plášil a opět při přesilovce. Poté v zápětí Čapek, který otočil vývoj zápasu.

Suchdol nesložil zbraně a na začátku poslední části naposledy vyrovnal Pultrem, ale to bylo za domácí vše. My jsme měli před sebou ještě 2 góly ke vstřelení. Svému bývalému chlebodárci vstřelil gól i Petr Krčmár, který se po roční absenci vrátil v zápase s Jihlavou a daří se mu opět poměrně slušně. Poslední gól si pro sebe nechal David Mátl, náš nejlepší střelec i nejproduktivnější hráč a zároveň i stále ještě starší dorostenec !!!

Je dobře, že jsme opět na vítězné vlně, ale čekají nás dva těžké zápasy. Nejprve doma s Novým Strašecím, kterému se letos opravdu nedaří a poté s Mladou Boleslaví, která je na tom o trochu lépe. Pro nás to jsou stále dobří soupeři, navíc se bude hrát u nás, kde, jak známo, nám to moc nelepí. O důvod navíc to zlomit a začít vyhrávat i na domácím hřišti, no nemyslíte?

Střely: 16:28 | Vyloučení: 3:2 | Využití přesilovek: 0:1 | Oslabení: 0:0 | Diváků: 107

Branky: 19:25 Jiří Plášil (Marek Miláček), 25:01 Martin Čapek (David Mátl, Libor Slanina), 40:27 Petr Krčmár (Martin Remiáš, Martin Klimeš), 43:42 David Mátl (Martin Čapek, Libor Slanina)

Pozápasové slovo hlavního kouče: „Znovu jsme v utkání ukázali, že venku hrajeme lépe než doma. Bylo to z naší strany povedené utkání, v kterém jsme byli rozhodně aktivnějším týmem. Jediné co domácí v derby drželo dlouho výsledkově nad vodou, byl výkon brankáře. Naštěstí jsme nepanikařili a byli trpěliví a 5 minut před koncem rozhodli dvěma góly v rozmezí 15 sekund. Po třech prohrách v řadě máme na kontě dvě vítězství z venku, a pokud chceme pomýšlet na setrvání v TOP5, musíme naši formu potvrdit o víkendovém dvojutkání doma proti Boleslavi a Strašecí.“

Martin Marko – TJ HBC Olymp J. Hradec