19.8 C
Jindřichův Hradec
12.04. 2024
Články

Pojďme společně podpořit Ukrajinu! | GBA Lions Jindřichův Hradec

Vzhledem k situaci, která se momentálně odvíjí na Ukrajině se basketbalový klub GBA Lions Fio banka Jindřichův Hradec rozhodl ve spolupráci s Červeným křížem ČR, také pomoci válkou zkoušené zemi. V rámci sobotního utkání, věnujeme kompletní výtěžek ze vstupného, v jehož rámci můžete přispět i vyšší  částkou, na podporu Ukrajiny. Do této sbírky se zapojí i hráči a členové managmentu našeho týmu. Výnos z této akce bude ihned v hale předán zástupcům Červeného kříže.

Z tohoto důvodu se projekt Bez faulů na pomoc Zdeňkovi Vrábelovi přesouvá na náš další domácí zápas, který odehrajeme v Jindřichově Hradci ve středu 16.3. proti Děčínu.

GBA Fio banka Jindřichův Hradec x BK REDSTONE Olomoucko | 5. 3. 2022 (sobota) v 18:00

Komentář k utkání:

Našeho sobotního soupeře po třech vzájemných utkáních již dobře známe. Olomoucký trenér Čurovič vsází zejména na zahraniční opory. Po našem posledním utkání z týmu soupeře odešel Milan Nikolić, kterého by měla nahradit nová posila. Do Olomouce přichází Američan Freddie Antonia McSwain.

Náš tým dokázal ve třech vzájemných zápasech Olomoucko dvakrát porazit a v sobotu budeme chtít v tomto vítězném trendu pokračovat. Olomoucko je náš přímý soupeř o udržení nejvyšší soutěže, a proto jsou naše vzájemné zápasy o to důležitější.

Hlavní trenér Gilbert Abraham:

Vzhledem k aktuálnímu dění stojí náš klub jednotně za Ukrajinou. Velmi nedávno jsem se svým týmem sdílel citát od sv. Augustína – “ Víra znamená věřit v to, co zatím ještě nevidíte, a odměnou za tuto víru je, že to, v co věříte, také spatříte.“ Pevně věříme, že tento konflikt skončí a znovu zavládne mír. Všichni jednotně podporujeme Ukrajinský lid a odsuzujeme tento akt agrese, který je páchán proti lidskosti. Žádná skupina lidí by neměla být vystavena agresi a nebezpečí zvláště v jejich zemi. Nedávno jsem se s týmem procházel krásným Jindřichovým Hradcem a všechny jsem nabádal, aby nebrali jako samozřejmost, že můžeme dýchat čerstvý vzduch, cítit sluneční paprsky na naší kůži a ani fakt, že jsme k sobě navzájem laskaví. Každý den bychom si měli připomínat, že jsme všichni na jedné lodi a máme štěstí, že nežijeme pod hrozbou války. Náš další zápas odehrajeme ve jménu míru a pevného odhodlání bojovat za svobodu. Nakonec bych chtěl připomenout slova Martina Luthera Kinga Jr. „Nedopusťme, abychom hledali uspokojení naší žízně po svobodě tak, že se napijeme z poháru hořkosti a nenávisti.“ Upřímně doufám, že se všichni semkneme ve jménu lidskosti a společnými silami ukončíme tento konflikt.

Těšíme se na Vaší sobotní účast a vážíme si Vaší projevené podpory!