20.04. 2024
Články

Poslední červnovou sobotu se pojede přes kopec na Hradec

Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál - Pěší trasa 4km

V sobotu 26. června se účastníci akce Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál sejdou v parku pod Gymnáziem Vítězslava Nováka, kam je situován start i cíl společného výletu. Organizátoři pro zájemce nachystali dvě cyklo a jednu pěší trasu.

Pravidelně v květnu otevírají Jindřichohradečáci a návštěvníci našeho města turistickou sezónu společným cyklo a pěším výletem. S ohledem na dobře známá protiepidemická opatření tak ale letos mohou učinit až se zpožděním několika týdnů. V sobotu 26. června se účastníci akce Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál sejdou v parku pod Gymnáziem Vítězslava Nováka, kam je situován start i cíl společného výletu. Organizátoři pro zájemce nachystali dvě cyklo a jednu pěší trasu.

Ve 13.00 hodin se do terénu vydají účastníci delšího cyklistického okruhu měřícího cca 38 km a vedoucího z parku pod gymnáziem po cyklostezce k Nežárecké bráně směrem na Frankův dvůr, po cyklostezce k rozhledně Rýdův kopec, dále ke Kostelu sv. Barbory, a následně na Holenský dvůr, k Holenské hájovně (hráz rybníku Holná) do Evženova údolí k restauraci Pecák, odtud na Jemčinu k hájovně Na Sýkoře, poté směrem na Roseč, Buk a zpět do Jindřichova Hradce.

O půl hodiny později, tedy ve 13.30 hodin, odstartují zájemci o kratší cyklistickou trasu měřící cca 22 km. Její úvodní část kopíruje delší trať a opět tedy povede z parku pod gymnáziem po cyklostezce k Nežárecké bráně směrem na Frankův dvůr, po cyklostezce k rozhledně Rýdův kopec, dále ke Kostelu sv. Barbory a odtud na Ratiboř do Roseče, Buku a zpátky do parku pod gymnáziem.

Ve stejný čas, tedy ve 13.30 hodin vyrazí na trať také ti, kteří zvolí pěší výlet. Vycházka je naplánována z parku pod gymnáziem k Františkánskému kostelu sv. Kateřiny, Jarošovskou ulicí kolem Lidlu a Kasalovy pily po cyklostezce do Dolního Skrýchova, dále k rybníku Břeskáč, ulicí K Rybníčku na Radouňce, odtud po silnici vpravo Lodhéřovskou ulicí, naučnou stezkou kolem rybníku zpět na Radouňku a ulicemi Na Kopečku, K Potůčku, pod viaduktem přes Rezkovu ulici a ulicemi Družstevní, 9. května a Pražská zpět do místa startu. Pěší výlet měří cca 6 km.

V parku pod gymnáziem čeká na všechny účastníky doprovodný program, který zahrnuje například fotokoutek Agentury Duhovka, malování na obličej, airbrush tetování, atrakce společnosti LEZETO, ukázky zdravovědy členů oblastního spolku Českého červeného kříže Jindřichův Hradec či stánek partnera akce České průmyslové zdravotní pojišťovny.

Účastníkům cyklo i pěšího výletu věnují organizátoři na cestu sladkost a malý nápoj, po absolvování tras si na základě poukázky budou moci vyzvednout a opéct vuřty. Další občerstvení bude k dispozici na stánku dobrovolných hasičů.

Zhruba v 16.30 hodin dojde k losování tomboly o hodnotné ceny, z nichž tou nejlákavější bude bezpochyby jízdní kolo.

O mluvené slovo i hudební doprovod se, stejně jako v předešlých letech, postará Michal Arnošt.

Trasy ke stažení zde:

 

ikona souboruCyklo 38 km

ikona souboruCyklo 22 km

ikona souboruPěší 6 km

Změna programu vyhrazena.

Pořadatelem červnové akce Přes kopec na Hradec je město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec.
Partnery akce jsou: Nadace Jihočeské cyklostezky, která se na organizaci akce podílí finančním příspěvkem 15 000 Kč, společnost Cycle Experts a Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.
Mediální partneři akce: Radiohouse, měsíčník Neon, měsíčník Žurnál – krásné články, Jindřichohradecký deník.