13.6 C
Jindřichův Hradec
15.04. 2024
Články

Prázdninové dobrodružství v Dačicích

Hurá, prázdniny! Pomůžete Tondovi Světošlápkovi najít zapomenutý kód k cestovatelskému kufru? Vydejte se na tematickou stezku Prázdninové dobrodružství.

Na této stezce děti cestují po různých místech a určitě mezi nimi najdou i taková místa, která samy navštívily. Průvodcem je zvídavý Tonda, který už od dětství zkoumal, kudy teče potok, kde se bere písek nebo proč roste lišejník jen z jedné strany stromů. Tonda má lodní kufr po dědečkovi, který je plný různých pokladů z jeho cest. Jednoho dne ale zapomněl kód ke svému kufru. Pamatoval si však, že čísla kódu zvolil podle míst, která v posledním roce navštívil. Proto se na tato místa vrací na naší stezce spolu s dětmi.

Stezka začíná už tradičně u knihobudky na Palackého náměstí, kde budou k dispozici soutěžní kartičky a mapa trasy. S sebou musíte mít tužku a doplňujete získané znaky na stanovištích. Stezka má celkem 10 zastavení, prochází přes Vokáčovo náměstí, Havlíčkovo náměstí, přes Peráček a cíl je u koupaliště. Mapa stezky a soutěžní kartička jsou k vyzvednutí i na Infocentru Dačice.

Po cestě se můžete zastavit a odpočinout si u zámku nebo navštívit knihovnu a před cílem si protáhnout tělo na workoutovém hřišti.

Do konce prázdnin můžete vyplněnou soutěžní kartičku (nezapomeňte uvést kontakt na vás) odevzdat na Infocentru Dačice, vhodit do schránky Podatelny MěÚ, Palackého nám. 2/I nebo nechat na Koupališti Dačice. V září proběhne losování.