0.2 C
Jindřichův Hradec
9.12. 2023
Články

Přednáška a koncert písní Karla Kryla připomenou listopadové události 1989

Kulturní dům Střelnice vás zve u příležitosti 30. výročí Sametové revoluce na koncert v rámci hudebního projektu „SALOME“, který se uskuteční ve čtvrtek 31. října od 19.00 hodin v divadelním sále Kulturního domu Střelnice. K těmto historickým událostem si 11. listopadu od 19:00 vyslechneme v kinosále Střelnice také přednášku historika Mgr. Libora Svobody, PhD. na téma „LISTOPADOVÉ UDÁLOSTI 1989 NA JINDŘICHOHRADECKU“.

SALOMEPoslední říjnový den se můžete těšit na pásmo písní Karla Kryla upravených pro zpěv, harfu, klarinet a kytaru. Jedná se o původní a unikátní projekt pěti mladých umělců, kteří osobitým a vytříbeným způsobem navazují na vynikající hudební potenciál písní Karla Kryla. Autorské úpravy vybraných Krylových písní pro zpěv, harfu, klarinet a kytaru provedl Michal Vejskal. V roli účinkujících se představí Pavel Batěk – zpěv, Barbora Plachá – harfa, Tomáš Kůgel – klarinet a Petr Šťastný – kytara. Příchozí si tak mohou zavzpomínat na Karla Kryla, českého básníka, písničkaře a hlavního představitele československého protest songu v letech 1963 – 1989 v písních Bratříčku zavírej vrátka, Nevidomá dívka, Hlas a dalších.

Přednáška  Mgr. Libora Svobody, PhD. bude zaměřena na vývoj situace ve městě bezprostředně před 17. listopadem (petice Několik vět, protirežimní aktivity a společenská atmosféra ve městě) i vlastní průběh sametového převratu a událostí v listopadu a v prosinci 1989 až do zvolení Václava Havla prezidentem republiky.

Vstup na přednášku je volný.

Listopadové události 1989 na Jindřichohradecku