21.9 C
Jindřichův Hradec
20.05. 2024
Články

Představujeme trailer k filmu „Jedna země, jeden domov“ o krajině jindřichohradeckého pohraničí.

Krajina českorakouského pohraničí mezi Českou Kanadou a Novohradskými horami je vzácná pro svou jedinečnou atmosféru vzniklou na pomezí dvou kultur. Díky své geografické poloze si zachovala svou duši i hlas promlouvající ke všem, kdo v tato místa přicházejí.

Filmem Jedna země, jeden domov se chceme pokusit jej zesílit a ukázat, jak malebná zákoutí se nacházejí na obou stranách státní hranice – od nejvýchodnějšího cípu okresu Jindřichův Hradec u Rancířova až po nejvyšší místo Novohradských hor u obce Sandl. Zavítáme proto jak do samotné České Kanady, tak především na území Horního Waldviertelu na rakouské straně a do oblasti Vitorazska, ve které se po dlouhá staletí obě kultury velmi intenzivně setkávají.

Pro její blízký a hluboký vztah k přírodě i krajině jako takové jsme ke spolupráci na namluvení doprovodného komentáře oslovili herečku Dejvického divadla Veroniku Khek Kubařovou.
Jsme rádi a velmi si toho vážíme, že naše pozvání přijala.

Jedna země, jeden domov - trailer

Připravovaný film je volným pokračováním našeho snímku Česká Kanada vypravuje z roku 2020 (https://youtu.be/GJ3OQoAIa10), ve kterém územím mezi Jindřichovým Hradcem a Slavonicemi provází diváka herec Ondřej Vetchý.

Náš filmový tým tvoří Petr Pokovba, autor trilogie Česká Kanada vypravuje, kytarista a tvůrce produkční a filmové hudby (https://www.4psounddesign.cz/). Hlavní kameraman Ondřej Pumpr (https://southdrones.cz/) má na starosti pořizování leteckých záběrů; je současně zakladatelem a provozovatelem portálu HradecŽije.cz podporujícím společenské dění na Jindřichohradecku. Novou posilou týmu je Petr Miloš ze studia Tripleblackslash (https://www.facebook.com/TripleBackslashStudio/) zabývající se zachycováním pozemních cílů a celý tým pak na rakouské straně doplňuje Christian Pfabigan (https://ukweli.at/), jehož perfektní znalost prostředí Horního Waldviertelu je pro úspěch projektu klíčová. Natáčí jak ze vzduchu, tak na zemi.

Půjde-li vše dobře a okolnosti budou nakloněny, premiéra filmu se uskuteční v září tohoto roku.

http://www.ceskakanadavypravuje.cz/
http://light47.cz/

Petr Pokovba