13.8 C
Jindřichův Hradec
16.06. 2024
Články

Přehled opatření při nouzovém stavu na Jindřichohradecku a v okolí (aktualizováno)

Vyhlášení nouzového stavu

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlašuje pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) na území České republiky nouzový stav na dobu od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30. dnů.

 

 • Od soboty 14. března 00.00 hodin platí i mimořádná opatření v mezinárodní dopravě.
 • Vládou vyhlášené mimořádné opatření v souvislosti s vyhlášením stavu nouze se dotýká i Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Ministerstvo zveřejnilo informace k přijatým opatřením.
 • Na základě vyhlášení stavu nouze vydalo Ministerstvo vnitra mimořádné opatření o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic České republiky.
 • Informace pro osoby cestující do zahraničí o změnách v souvilosti s vyhlášením mimořádného opatření naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.
 • s účinností od 14. března 2020 od 6.00 do 24. března 2020 do 6.00 se zakazuje maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách, s výjimkou těchto prodejen:
  potravin, výpočetní a telekomunikační techniky, audio a video přijímačů, spotřební elektroniky, přístrojů a dalších výrobků pro domácnosti, pohonných hmot, paliv, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, v lékárnách a výdejnách zdravotnických prostředků, malých domácích zvířat, krmiva a dalších potřeb pro zvířata, brýlí, kontaktních čoček a souvisejícího zboží, novin, časopisů, tabákových výrobků, služeb prádelen a čistíren, prodeje přes internet a dalšími vzdálenými prostředky, přičemž uvedené zboží a služby se převážně prodávají nebo nabízejí v dané provozovně;

Kompletní informace na webu vlády ČR – ZDE

Jindřichův Hradec

Město Jindřichův Hradec v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu přistoupilo od 13. 3. k následujícím opatřením:

 • uzavření městské knihovny
 • uzavření KD Střelnice, Výstavního domu a galerie Stará radnice, Muzea fotografie a moderních obrazových médií, Domu gobelínů
 • uzavření informačního centra
 • uzavření plaveckého bazénu a ostatních městských sportovišť
 • zrušení vítání občánků
 • zastavení činností Senior centra při DPS v Růžové ulici

Od 16. 3. dochází k omezení provozu Městského úřadu Jindřichův Hradec. Pracoviště městského úřadu budou přístupná veřejnosti pouze v úředních dnech, tj. v pondělí, středa (8:00 – 17:00 hod) a pátek (8:00 – 13:30 hod).

Doporučení pro návštěvníky městského úřadu a zdravotnických zařízení

Tímto si dovolujeme požádat občany, aby před návštěvou městského úřadu zvážili priority a odložili vyřízení záležitostí, které nejsou opravdu nezbytně nutné, na pozdější období. Vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace pokládáme toto doporučení za důrazné a je vydáváno s cílem preventivně předcházet dalšímu šíření viru. Totéž doporučení je třeba respektovat ve vztahu k praktickým lékařům a pečlivě vyhodnotit subjektivní vnímání vlastního zdravotního stavu. V případě příznaků respiračního onemocnění postupujte dle pokynů hygieniků (https://www.jh.cz/redakce/index.php?clanek=250892&xuser=236316882926729115&lanG=cs&slozka=48383&entry=10&).

V případě nepříznivého vývoje může dojít k přijmutí dalších opatření.

Nová opatření v Jindřichově Hradci k pondělí 16. března

Další informace sledujte na webu města Jindřichův Hradec ZDE

Dačice

Na základě těchto usnesení Město Dačice přistupuje k:

 • uzavření venkovních sportovišť a dětských hřišť,
 • omezuje provoz veřejných WC na dobu, po kterou mají otevřeno obchody na Palackého náměstí,
 • zajišťuje přípravu pracovišť MŠ Bratská, ZŠ B. Němcové a Školní jídelny Dačice pro případnou aktivaci ze strany Jihočeského kraje,
 • přerušuje podle potřeby kolaudační řízení a ruší svatební obřady,
 • uzavírá Sběrný dvůr a Re-Use,
 • uzavírá pracoviště Mateřské školy Dačice
 • upravuje úřední hodiny Městského úřadu pro veřejnost. Platné úřední hodiny Městského úřadu Dačice naleznete na webových stránkách Města Dačice.

Veškerá opatření v této chvíli platí do 24. března 2020

Další informace sledujte na webu města Dačice ZDE

Lomnice nad Lužnicí

Komise pro krizový stav

Rada města na jednání č. 46 jmenovala komisi pro krizový stav. Č. Usnesení č. 12/46/R/2020 .

Obyvatelé města se mohou obracet v případě dotazů a žádostí na:

Petr Baštýř – 606 735 888

MUDr. Roman Bílek – 606 708 215

Ing. Vladimír Augsten – 797 979 379

Další informace sledujte na webu města Lomnice nad Lužnicí ZDE

Kamenice nad Lipou

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu je provoz sportovišť a sportovní haly v Kamenici nad Lipou do odvolání UZAVŘEN

s ohledem na rychlé šíření koronaviru jsou obě oddělení Městské knihovny v Kamenici nad Lipou od 13. března 2020 do odvolání zavřená. Po dobu uzavření knihovny bude na telefonu 606 078 925 nebo e-mailu [email protected] pracovnice, u které můžete řešit prodloužení, potřebu studijních materiálů apod. Zaměstnanci budou přítomni od 7 do 15,30 hodin. Budeme se snažit zabezpečit s ohledem na vývoj v ostatních knihovnách. Stávající výpůjčky budou prodloužené.

Další informace sledujte na webu města Kamenice nad Lipou ZDE

Deštná

Město Deštná, ve spolupráci s místními poskytovateli služeb, v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu přistoupilo k následujícím opatřením:

 • Informace pro rodiče – ošetřovné: Informace ošetřovné a Žádost ošetřovné
 • Dubnové vydání Zpravodaje Deštenska získáte tentokrát zdarma v prodejnách Jednoty, Cukrárny a na poště.
 • Česká pošta musela opět změnit otevírací dobu. Nově je to v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 7:15 do 11:30 hodin, a od 13:45 do 15:45 hodin. Ve středu je otevřena od 7:15 do 12 hodin a od 15 do 16 hodin. I na poště je vyhrazený čas od 8 do 10 hodin pro seniory.
 • Důrazně upozorňujeme na důležitost dodržování všech usnesení vlády. Nesdružujme se ve skupinách ve veřejných i soukromých prostorech. Je zakázaný volný pohyb osob. Nosme preventivně ochranu úst a nosu (roušky, šátky, šály, ústenky…) do veřejných míst (obchody, lékárna, lékaři, …), chráňme tím sebe i okolí. Určitě chceme, aby se současný stav zlepšil a my se mohli vrátit k normálnímu životu.
 • V případě zájmu o pytle na tříděný odpad se obracejte telefonicky na úřad. MŽP – leták – ODPADYMěstský úřad je v omezeném režimu pro veřejnost, kdy je otevřen pouze v pondělí od 7 do 10 hodin a ve středu od 14 do 17 hodin.
 • Veškerou komunikaci s městským úřadem omezte pouze na telefonování. Volejte na telefon 384 384 291 nebo 723 734 612, opakuji 384 384 291 nebo 723 734 612
 • Ordinace praktického lékaře pro dospělé oznamuje: Naše ordinace následuje doporučení Předsednictva sdružení praktických lékařů. Ordinace nyní funguje v omezeném režimu, snažíme se většinu záležitostí vyřešit vzdáleně, abychom nevystavovali pacienty v čekárně vzájemnému riziku nákazy. Před každou zamýšlenou návštěvou ordinace nám prosím zavolejte na 384 384 380 abychom mohli stanovit, zda je váš problém řešitelný telefonicky/mailem. Pokud se vám nepodaří dovolat pro obsazení linky, zkuste to prosím za chvíli znovu. Nyní jako čekárna slouží pro všechny pacienty bývalá čekárna zubní ambulance. Vyšetřování pacientů prozatím probíhá v (k tomu nyní uzpůsobené) čekárně praktického lékaře. Preventivní prohlídky, pracovní prohlídky, kontroly chronických onemocnění a další odložitelné výkony budou odloženyV případě nedostatku ochranných pomůcek ordinace funguje v nouzovém režimu. Ordinace by se uzavřela pro pacienty, ale budeme v ordinaci přítomní pro telefonické či elektronické konzultace, předpisy pomocí e-Receptů a e-Neschopenky. Děkujeme za pochopení MUDr. Xenie Štiplová (http://mudrxeniestiplova.cz/)
 • uzavření městské knihovny – individuální výpůjčků knih si můžete domluvit přímo s knihovnicemi – kontakty zde: prakticke-informace/mestska-knihovna/
 • uzavření základní školy – dle nařízení Ministerstva zdravotnictví (http://www.mzcr.cz/)
 • uzavření mateřské školy a školní jídelny (kuchyně) od 17.3.2020 do odvolání (https://www.zs-destna.cz/)
 • ZKRÁCENÍ ORDINAČNÍ DOBY : pokud se nic nezmění, tak budeme ordinovat kromě čtvrtka každý den 8-10 hod. pro nemocné a 10-11 hod. pro zdravé, pouze čtvrtek zůstává odpoledne 13-15 hod. Pondělní odpolední kojenecká poradna odpadá, všechna miminka si budeme zvát individuálně. Prosím, VŠICHNI PŘEDEM VOLEJTE tel.č. 725 37 30 32, domluvíme se na přesném čase, abyste se v čekárně nepotkávali s jinými pacienty. Ze stejného důvodu se čekárna zamyká. Neakutní záležitosti můžete řešit i mailem nebo zprávou zde. Pokud se v pracovní době nedovoláte napoprvé, nevzdávejte to, volá teď spousta pacientů, je to u nás jak na ústředně, protože spoustu věcí dokážeme společně vyřešit po telefonu a osobní návštěvu v ordinaci volíme jen v nutných případech. Vzhledem k tomu, že situace se mění nejen ze dne na den, ale i z hodiny na hodinu, sledujte FB nebo naše stránky pediatr-recice.cz, kde se vždy dovíte aktuální informace. Děkujeme za to, že se snažíte minimalizovat návštěvy u nás i kontakty s ostatními lidmi, dodržujete přesné časy objednání, nosíte roušky a stejně jako my věříte, že všechno dobře dopadne ???? MUDr. Jana Sedláčková. (http://pediatr-recice.cz/)
 • od neděle 15.3.2020 (včetně) je uzavřena pro veřejnost městská tělocvična
 • od pondělí 16.3.2020 jsou uzavřena všechna sportoviště v Deštné pro veřejnost, viz usnesení Vlády ČR
 • v případě zájmu starších občanů Deštné či Lipovky o zařízení nákupů v prodejně potravin, lékárně nebo drogerii, nebo zařízení obědů do jídlonosiče (jídelna Agra Deštná, Restaurace u KD Deštná), se obracejte na MěÚ 384 384 291 nebo 723 734 612 (starosta – na tento telefon se obracejte i pro další informace o nouzovém stavu)
 • dle pokynu MVČR bylo zrušeno plánované zasedání Zastupitelstva města 16.3.2020
 • Agra Deštná oznamuje, že od 30.3.2020 bude opět otevřeno pro veřejnost Zahradnictví v čase od 7 do 16 hodin.

Doporučení pro návštěvníky městského úřadu a zdravotního střediska

Tímto si dovolujeme požádat občany, aby před návštěvou městského úřadu zvážili priority a odložili vyřízení záležitostí, které nejsou opravdu nezbytně nutné, na pozdější období. Vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace pokládáme toto doporučení za důrazné a je vydáváno s cílem preventivně předcházet dalšímu šíření viru.

Totéž doporučení je třeba respektovat ve vztahu k praktické a dětské lékařce a pečlivě vyhodnotit subjektivní vnímání vlastního zdravotního stavu. V případě příznaků respiračního onemocnění postupujte dle pokynů hygieniků (https://www.khscb.cz/).

V případě nepříznivého vývoje může dojít k přijmutí dalších opatření.

Stav k 2.4.2020

Další informace sledujte na webu města Deštná ZDE

Žirovnice

Jelikož Vláda ČR vyhlásila nouzový stav a zakázala s účinností od 12. 3. 2020 všechny akce nad 30 osob, rušíme kulturní, sportovní a společenské akce do odvolání!!!

 KNIHOVNA JE OD 13. 3. 2020 UZAVŘENA!!!

Bohužel v současné době nikdo nestanovil přesný termín ukončení zákazu a situace se dynamicky vyvíjí. Nevíme, kdy bude zákaz ukončen. Pro bližší informace sledujte stránky Města Žirovnice.

Další informace sledujte na webu města Žirovnice ZDE

Kulturní centrum JITKA

K aktuálním akcím v KC Jitka musíme bohužel oznámit následující:

 • 13.3. Ples Fruko Schulz – zrušeno
 • 14.3. Ples VŠE – přesunut na říjen
 • 20. – 22.3. Čokofest – přesunut na jaro 2021
 • 24.3. Duo Jamaha – bude oznámen náhradní termín (vstupenky zůstávají v platnosti)

O dalších akcích vás budeme včas informovat a budeme netrpělivě očekávat pozitivní výsledky.

Děkujeme za podporu!

Tým KC Jitka

Městská knihovna Jindřichův Hradec

Vzhledem k aktuálnímu nařízení vlády v souvislosti s epidemiologickou situací oznamujeme, že od 13.3.2020 bude Městská knihovna Jindřichův Hradec včetně pobočky Vajgar do odvolání pro veřejnost uzavřena.

Výpůjční lhůty jsou automaticky prodlouženy minimálně do 30.4.2020. V případě potřeby dojde k dalšímu posunutí daného termínu.

Děkujeme za pochopení.

Městská knihovna Jindřichův Hradec

Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec

Muzeum fotografie  a moderních obrazových médií, Dům gobelínů, a Hvězdárna a planetárium prof. Františka Nušla jsou pro veřejnost až do odvolání zavřené v souvislosti  s vyhlášením nouzového stavu.

Dům Štěpánka Netolického Třeboň

V souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vláda vyhlašuje pro území ČR z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru SARS CoV-2 nouzový stav od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů.

Dům Štěpánka Netolického bude po tuto dobu uzavřen veřejnosti. Na základě tohoto nařízení jsou zrušeny nejbližší následující akce:

 • 18. 3. Na lyžích napříč Grónskem – přednáška Zdeňka Lyčky
 • 30. 3. 100 let od narození Jiřího Hanzelky – přednáška Petra Novotného
 • 3. 4. Vernisáž výstavy Oči dokořán

Nouzový stav platí jeden měsíc, ale může jej prodloužit parlament. Prosíme o trpělivost a pochopení při řešení vzniklé situace.

Sledujte nařízení vlády i naše webové a facebookové stránky.

Děkujeme za pochopení.

Rozhledna lesopark U Jakuba - Valtínov

Z důvodu mimořádné situace je rozhledna do odvolání uzavřena.

Národní památkový ústav

V návaznosti na aktuální situaci vydal Národní památkový ústav mimořádná opatření, uzavřel památky s celoročním provozem a odložil zahájení návštěvnické sezony. Co to znamená pro návštěvníky a jaký dopad to bude mít na Národní památkový ústav? Čtěte níže.

Co všechno NPÚ ruší?

 • Vedení NPÚ již v úterý 10. března rozhodlo o uzavření všech památkových objektů s celoročním provozem a o odložení zahájení hlavní návštěvnické sezony na neurčito. Zrušeny jsou rovněž všechny přednášky, konference, semináře, besedy a vzdělávací a edukativní aktivity.

Budou otevřeny parky a zahrady?

 • Volně přístupné parky a zahrady u památkových objektů ve správě NPÚ zůstávají prozatím zpřístupněny pro veřejnost.

Jak to bude s on-line vstupenkami?

 • Peníze za již zakoupené vstupenky budou vráceny. On-line prodej vstupenek je nyní do odvolání pozastaven, provádět nelze ani e-mailové a telefonické rezervace.

Budou zrušeny pronájmy prostor za účelem konání svatby či filmového natáčení?

 • Již sjednané pronájmy prostor na památkových objektech za účelem konání svatby, za podmínky, že počet všech osob včetně přítomných zaměstnanců NPÚ nepřekročí 30, nebudou rušeny. Filmová natáčení se ruší.

Jaké projekty NPÚ připravoval na tuto sezonu?

 • Pro rok 2020 připravujeme dva celoroční projekty – Památky bez bariér (ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením) a Valdštejnové – Lvi ve službách císařů (projekt z cyklu Po stopách šlechtických rodů). Zahájení obou těchto projektů se odkládá na blíže neurčený termín.

Budou nadále probíhat obnovy památkových objektů?

 • Již probíhající projekty obnovy nadále pokračují, další obnovy nejsou v souvislosti s aktuální situací zahajovány.

Jaké dopady budou tato mimořádná opatření mít na NPÚ?

 • NPÚ zavádí úsporná opatření, například budeme omezovat ediční činnost, publikace budou vydávány především elektronicky, omezujeme nákup služeb a materiálu atd.

Co teď dělají zaměstnanci NPÚ?

 • Přestože zahájení návštěvnické sezony je odloženo na neurčito, naši zaměstnanci na památkových objektech mají i tak dost práce. Věnují se restaurování mobiliáře, připravují prohlídkové trasy, provádějí udržovací práce v parcích a zahradách a mnoho dalšího. S ohledem na přijatá úsporná opatření rušíme dohody s brigádníky, kteří měli v sezoně pracovat jako průvodci či pokladní.

Počátky

Vyhlášení nouzového stavu – uzavření sportovišť, kino, …

 • Vláda vyhlásila nouzový stav veškeré kulturní, sporotovní a jiné akce jsou zrušeny, také se zavírají všechny sportoviště (posilovna, hala, …)
 • Kino Počátky a Městská knihovna jsou také do odvolání uzavřeny (stávající výpůjčky budou prodlouženy).
 • MC Lvíček je také do odvolání uzavřen.

Další informace sledujte na webu města Počátky ZDE

Suchdol nad Lužnicí

Prosba Městského úřadu Suchdol nad Lužnicí

Vážení občané, vzhledem k situaci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2, obracím se na Vás s následující prosbou. Chtěl bych Vás poprosit o zvážení nutnosti návštěv a osobních jednání na Městském úřadě Suchdol nad Lužnicí, v Informačním centru a knihovně města Suchdol nad Lužnicí.  Pokud je to možné, využijte prosím k vyřizování svých záležitostí dostupné technické prostředky (telefon, e-mail, datové schránky, poštovní přeprava). Kontakty na všechny zaměstnance městského úřadu najdete na webových stránkách města www.suchdol.cz.

Toto opatření je z důvodu ochrany veřejného zdraví, které spočívá ve snížení rizika přenosu virové nákazy v prostředí, kde dochází k většímu pohybu osob. Dochází tak k ochraně Vaší, ale i ochraně našich zaměstnanců.

Požadavek je časově omezený do doby, než dojde ke zlepšení epidemiologické situace.

Děkuji za pochopení a shovívavost.

Mgr. Petr Vrchota

tajemník městského úřadu

Další informace sledujte na webu města Suchdol nad Lužnicí ZDE

Lodhéřov

 • KORONAVIRUS – Aktuální informace, dokumenty a odkazy pro občany naleznete ZDEOMEZENÍ ÚŘEDNÍCH HODIN OBCE Z DŮVODU VLÁDNÍHO NAŘÍZENÍ Č. 87 ZE DNE 15.3.2020ÚŘEDNÍ HODINY OBECNÍHO ÚŘADU V LODHÉŘOVĚ OD 16.03.2020:PONDĚLÍ OD 9.00 H DO 12.00 HSTŘEDA OD 13.00 H DO 16.00 HV případě potřeby nás můžete kontaktovat telefonicky na číslech 384 385 126,  601 095 933 nebo 607 706 579.

   

  Z DŮVODU VLÁDNÍCH NAŘÍZENÍ JE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA

  • ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ ŠKOLA LODHÉŘOV
  • KERAMICKÁ DÍLNA V SUTERÉNU ZŠ LODHÉŘOV
  • OBECNÍ KNIHOVNA LODHÉŘOV
  • POHOSTINSTVÍ LODHÉŘOV

  OBCHODY JEDNOTA LODHÉŘOV A STUDNICE JSOU OTEVŘENY VE STANOVENÉ OTEVÍRACÍ DOBĚ:

  Studnice-otevírací dobaLodhéřov-otevírací doba

   

Další informace sledujte na webu obce Lodhéřov ZDE

Studená

Starosta obce Studená a tajemník Obecního úřadu Studená vydávají následující OMEZUJÍCÍ OPATŘENÍ s platností od vyhlášení, to je od 16.3.2020 do odvolání.

V souladu s platnými nařízeními a doporučeními vlády zavádíme následující opatření v rámci zpomalení šíření Koronaviru.

Omezuje se provoz Obecního úřadu Studená:

 • Pro veřejnost bude otevřena pouze podatelna v pondělí a ve středu v době 14:00 – 17:00
  • Omezuje se příjem peněz v hotovosti
  • Nevybírají se místní poplatky
 • Ostatní pracovníci úřadu budou k dispozici pouze po telefonické domluvě
 • Návštěva bude umožněna pouze v odůvodněných případech

Uzavírá se Mateřská škola s platností od 17.3.2020

Uzavírá se sběrný dvůr

Ruší se poskytování právních služeb v Komunitním centru Studená

Zakazují se jakákoliv setkávání v budovách obce Studená (kulturní domy na místních částech, Komunitní centrum, apod.)

V rámci prevence se nebudou konat osobní návštěvy jubilantů.

Placení místních poplatků:

 • Místní poplatky lze zaplatit po telefonické domluvě bezhotovostním způsobem (dle sděleného čísla účtu, částky a variabilního symbolu – v případě, že platbu nedokážeme identifikovat, budou peníze vráceny zpět a na platbu se bude pohlížet, jako by neproběhla). Nálepku na popelnici doručíme.

Návštěva obecního úřadu:

 • Prosíme o zvážení nutnosti návštěvy Obecního úřadu Studená
 • Své potřeby se snažte řešit především prostředky vzdálené komunikace – telefon, e-mail
 • Na obecní úřad se dovoláte každý den v době od 7:30 do 12:00, poté již nemusí být nikdo k zastižení

Podatelna – 384 401 916, [email protected]

Obecní úřad – 384 401 911, [email protected]

Starosta – 384 401 910, 602 674 735, [email protected]

Tajemník – 384 401 912, 722 962 874, [email protected]

Pro informace o koronaviru volejte novou linku 1212.

Informační telefonní linka Jihočeského kraje pro veřejnost na čísle 800 100 450 je dostupná v době od 7 do 17 hodin včetně víkendů. Poskytne základní informace, které vám pomohou se lépe zorientovat v přijatých opatřeních v rámci České republiky a kraje.

Prosíme všechny občany, aby linku 155 nebo 112 využívali výhradně v případě ohrožení života!

Vyzýváme všechny občany k zodpovědnému chování vůči sobě i ostatním!

Děkujeme za pochopení

Další informace sledujte na webu obce Studená ZDE

Kostelní Radouň

Další informace sledujte na webu obce Kostelní Radouň ZDE