25.8 C
Jindřichův Hradec
25.06. 2024
Články

Nová opatření v Jindřichově Hradci k pondělí 16. března

Uvádíme přehled dalších opatření v Jindřichově Hradci ve vztahu k epidemiologické situaci: uzavření mateřských škol (od 17. 3.), redukce činnosti MěÚ J.H. (od 18. 3), změna provozu MHD (od 18. 3.), rozvoz nákupů pro osaměle žijící seniory (od 17.3.).

Od úterý 17. 3. budou až do odvolání uzavřeny všechny mateřské školy.

Pracoviště městského úřadu jsou od pondělí 16. 3. k dispozici pouze v pondělí a středu od 9:00 do 12:00 hod, a to pouze po předchozím telefonickém objednání. Seznam tel. čísel jednotlivých odborů, na kterých lze domluvit návštěvu, najdete v samostatném souboru.

Vstup a výstup do vozidel MHD bude umožněn již od úterý 17. 3. pouze druhými a třetími dveřmi, prostor u kabiny řidiče nebude přístupný. Kontrola i výdej jízdních dokladů po dobu nouzového opatření odpadají. Ve středu 18. 3. vstoupí v platnost nouzové jízdní řády, které se nyní zpracovávají. Dojde k částečnému přečíslovaní linek! MHD bude zajištěna v intenzitě víkendového provozu s posílením spojů v ranní a odpolední špičce. Po 18. hodině nebudou obsluhovány místní části Políkno, Buk, Matná. Jízdní řády budou k dohledání na webu města v sekci MHD a na vyhledávači IDOS. K vylepení na zastávkových označnících dojde během 17. a 18. 3.

Od úterý 17. 3. bude pro osaměle žijící seniory ve věku nad 60 let, na které nebyla uvalena karanténa, zřízena rozvážka nákupů na území města Jindřichův Hradec a jeho místních částí. Službu lze objednat na telefonní lince 601 085 567 a to max. 1x týdně do výše 500 Kč. Objednaný nákup bude doručen následujícího dne, platba proběhne v hotovosti při předávce. Službu koordinuje město Jindřichův Hradec s nezávislými poskytovateli sociálních služeb, jejichž pracovníci, vč. dobrovolníků budou označeni průkazem.

Osobám, na které byla uvalena karanténa hygienou, budou v nezbytně nutné situaci k dispozici pracovníci Českého červeného kříže: 775 377 320.

Petr Kolář

Ilustrační foto: Ondřej Dohnal

Město Jindřichův Hradec nabízí službu pro seniory

Důležité kontakty: 

Opatření v Jindřichově Hradci k pondělí 16. 3.