22.8 C
Jindřichův Hradec
18.07. 2024
Sportovní zprávy

Přesvědčivá výhra BK Lions s Brnem

LIONS J.Hradec – MMCITÉ Brno  96-74 (28:19, 48:33, 73:53)

Přesvědčivá výhra BK Lions s BrnemLions vstoupili do zápasu jako uragán – z prvních 9 střel domácí minuli pouhé 2 a téměř okamžitě se od soupeře odpoutali. Obrana byla dostatečně agresivní, v útoku jsme si velmi dobře podávali míč. Soupeř však do konce čtvrtiny snížil narůstající manko na 9 bodů.

Ani ve druhé čtvrtině se obraz hry nezměnil. I střídající hráči domácích přidávali jeden bod za druhým, soupeře držel především kapitán Šmíd, který se nebojácně vrhal do boje s hradeckou obranou, bohužel však byl osamocený. Domácí tak v poločase vedli o pohodlných 15 bodů.

Soustředěnost však vydržela i ve druhém poločase – LIONS nechtěli připustit sebemenší šanci pro Brno a trpělivou hrou v útoku neustále navyšovali skóre. Brno se sice začalo prosazovat i pod košem, a to především díky aktivním Prachařovi a Norwovi, nejnižší rozdíl však byl 13 bodů.

Poslední čtvrtina se již dohrávala za pohodového tempa – domácí rozehrávač Lamar zkušeně organizoval hru a domácí si za aplausu fanoušků zaslouženě došli pro 5.výhru v sezóně.

Zajímavostí zápasu je, že padalo mnoho nesportovních trestů – 3 nesportovní chyby, 2 TCH Brna (Šmíd, Zachrla), 1 TCH JH (Nofflet) .

Přesvědčivá výhra BK Lions s BrnemHostující trenér Tomáš Pětivlas:“Gratuluji J.Hradci k výhře. My jsme bohužel špatně vstoupili do zápasu a to byl jeden z klíčových faktorů zápasu, jednak se nám nechytli naši střelci, Zachrla měl asi 3 otevřené střely, neproměnil je, to samé Jarda Prášil. V těch prvních 5 minutách se to hodně lámalo, JH odskočil na nějakých 12 bodů a pak si zkušeně náskok udržoval a navyšoval. My jsme se snad jednou nebo dvakrát vrátili do zápasu, z naší strany to ale bylo bohužel vše. J.Hradec měl dnes střelbu za 3 body, byl velmi produktivní s úspěšností 43 % a to jim v zápasu hodně pomohlo.“

Domácí trenér Karel Forejt:“Děkujeme za gratulaci, já dnes budu stručný. Jsem rád za výhru, výsledek zápasu neodpovídá poměru sil na hřišti. Brno má můj vysoký kredit za to, že hrají bez rozehrávače. Pro mě byl zápas rozhodnutý někdy 4 minuty před koncem. Možná jsem se bál zbytečně, ale já opravdu respektuji sílu brněnských střelců a jsem opravdu za tuto výhru rád. Chci hráčům poděkovat za poctivý výkon v obranné fázi, byli však i potřebně potentní v útoku.“

Nejlepší hráč: Pavel Novák (LIONS)

Statistiky utkání:

630 diváků

Trojky: 7 – 4

TH: 20/13 – 18/14

Doskoky: 46 – 29

Fauly 18-17

Body domácí:Lamar 20, Novák 16, Stegbauer 12, Nofflet a Zuzák 11, White 10, Melski 9, Šoula 3, Vošlajer a Hanuš 2

Body hosté:Šmíd 15, Norwa 12, Nehoda a Prachař 10, Zachrla 9, Prášil 7, Müller 5, Egwuonwu 4, Pumprla 2


Foto: Lukáš Šamal


Foto: Lukáš Šamal
www.lukassamal.cz

letacek lukas samal