10.3 C
Jindřichův Hradec
26.05. 2024
Články

PREVENT 99 děkuje dárcům za oblečení pro lidi bez domova

Teplé zimní ošacení, ponožky, deky i spacáky přinesli dárci do Kontaktního centra PREVENT v Jindřichově Hradci. Sbírka oblečení a bot pro lidi bez domova, kterou pořádala nezisková organizace PREVENT 99, trvala celou zimu až do jara. „Zájem o sbírku byl mezi dárci ihned. Dokonce ještě předtím, než jsme otevřeli službu,“ popisuje vedoucí Kontaktního centra PREVENT Jindřichův Hradec Jakub Novák, DiS.

Jaké typy oblečení lidé darovali?

Jednalo se především o zimní oblečení, ponožky, mikiny, svetry, bundy, boty, deky, spacáky. V tomto ohledu jsme nic nepostrádali.

Překvapil vás mile nějaký dárce?

Ano, hned první dárkyně. Volala už začátkem října, že nám chce věnovat celou oděvní pozůstalost po manželovi. Přijela paní až z Tábora! Celkově je pro mě osobně překvapením, že dostáváme jen pěkné, kvalitní věci. Navíc dárci vyjadřují svou podporu našim službám.

Jak klienti na darované oblečení reagují?

Podobně jak švec z Pyšné princezny v královských šatech. Pěkné, čisté šaty z vás dělají člověka. Není to jen nezbytná materiální pomoc, ale i úžasný nástroj pro další práci s klienty.

Co byste vzkázal dárcům, kteří věci přinesli?

Milí dárci, děkujeme a věříme, že se Vám to jednou vrátí.

Sbírka obnošeného oblečení se konala zároveň i v ostatních kontaktních centrech organizace v Českých Budějovicích, Prachaticích a Strakonicích. Darované věci rychle putovaly klientům, kteří žijí na ulici.

Více o Kontaktním centru PREVENT Jindřichův Hradec (Karlov 42) je možné najít na webových stránkách organizace.