22.8 C
Jindřichův Hradec
18.07. 2024
Články

Příběhy Naturhouse: Pavla zhubla 21 kg

„Vážím si sama sebe za to, jak jsem to zvládla.“

V první řadě paní Pavla omládla! Pak také neuvěřitelně prokoukla a je se sebou mnohem spokojenější. Navíc se jí zlepšil i zdravotní stav. Zdraví bylo jednou z hlavních motivací, proč se rozhodla něco změnit. Chtěla se cítit lépe a zapracovat na své postavě. Díky své píli, pozitivnímu přístupu a naší metodě se jí podařilo shodit úžasných 21 kg. Stačilo upravit stravování, nastavit pravidelnost a naučit se skloubit vaření pro sebe i celou rodinu. A povedlo se jí to – jsme na ni patřičně hrdí. Velmi si teď užívá nakupování oblečení, které jí krásně sedí a cítí se i mnohem sebevědoměji.

Pavlo, můžete nám sdělit, co vás přivedlo do výživové poradny NATURHOUSE? Co bylo tím hlavním impulsem?

Přišla jsem hlavně kvůli zdravotním obtížím. Dalším impulzem byl vzhled. Říkala jsem si, že to už nejsem já a že se sebou nejsem spokojená. Chtěla jsem to změnit.

Pamatujete si, jak probíhala vaše první konzultace? Někdo má obavy, někdo je zvědavý, co se dozví. Jak to bylo u vás?

Při první konzultaci jsem byla mile překvapená přístupem paní poradkyně. Částečně jsem byla zvědavá, měla jsem obavy, jestli vše zvládnu.

Začala jste dodržovat metodu NATURHOUSE. Co jste na ní nejvíce oceňovala?

V první řadě mi velmi vyhovovalo, že jsem měla konkrétně sestavený jídelníček – aspoň pro první dny. Dříve jsem nevěděla, jaké množství a jaké potraviny můžu kombinovat. Postupně jsem se to vše naučila.

Mnoho lidí se u „diet“ obává, že budou mít hlad. Jak to tedy je s tím hladem a chutěmi?

Velikost porcí jídla mě překvapila, zpočátku jsem měla problém porce vůbec sníst. Hlad jsem nepociťovala a ani chutě mě nepřepadávaly.

Příběhy Naturhouse: Pavla zhubla 21 kg

Co pro vás znamenaly pravidelné týdenní konzultace a setkávání?

Konzultace mě vždy povzbudily, i když se zrovna moc nedařilo. Je to i takový „bič“, že bude kontrola. Paní poradkyně jsou nesmírně milé, povzbudivé, příjemné. Vždy když jsem odcházela z konzultace, tak jsem se cítila povzbuzeně a natěšeně a měla jsem chuť pokračovat.

K tomu, aby člověk upravil svoji hmotnost, je potřeba změnit jídelníček a stravovací návyky. Jaké konkrétní změny se týkaly vás?

U mě nastaly změny v množství jídla, začala jsem jíst víc ovoce a zeleniny. Hlavně pak pravidelnost.

Nedílnou součástí metody NATURHOUSE je užívání podpůrných produktů. Máte mezi nimi nějaký oblíbený?

Většina produktů byla dobrá, nejvíce mi vyhovovaly a chutnaly sirupy, protože mi zpestřily pitný režim.

Když se ohlédnete zpět, připadalo vám těžké zhubnout?

Zpočátku to ubíhalo rychle, ale bylo pro mě náročné skloubit vaření pro sebe a pro zbytek rodiny. Naučila jsem se postupem času vařit tak, abych jídlo mohla použít pro sebe i rodinu, pak už to nebyl problém.

Co se změnilo ve vašem životě nyní po zhubnutí? A co říká okolí?

Okolí mě chválí a povzbuzuje. Sama sebe si vážím za to, že jsem to zatím zvládla, sebevědomí mi stouplo, začala jsem ráda nakupovat oblečení. Zdraví se mi zlepšilo a za to jsem moc ráda.

Kombinovala jste hubnutí s pohybovými aktivitami?

Během hubnutí jsem moc necvičila, spíše chodila na delší procházky.

Čím vás NATURHOUSE obohatil a máte v plánu docházet i nadále?

Určitě mě obohatil, už mám přehled, kolik jídla můžu sníst, které potraviny jsou vhodné a které si můžu dopřát občas. Docházet mám v plánu i nadále.