14.5 C
Jindřichův Hradec
15.06. 2024
Články

Prodloužený víkend byl ve znamení hasičských klání 

V pátek 5. července uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec soutěž v požárních dovednostech „O pohár starosty města Jindřichův Hradec“, jejíž nedílnou součástí byl 2. ročník Memoriálu Václava Sedláčka. Akce se uskutečnila v místní části Dolní Skrýchov, na louce při pravém břehu řeky Nežárky.

Na soutěžní pole se dostavilo celkem sedm družstev mužů a dvě družstva žen. Klání „O Pohár starosty města Jindřichův Hradec“ vyhrálo družstvo z Mrákotína s časem 34,17 s, druhé skončilo družstvo z Horního Pole s časem 36,68 s, třetí příčku obsadilo domácí družstvo z Jindřichova Hradce s časem 37,09 s. V kategorii žen vyhrálo družstvo z Horního Pole s časem 28,00 s, druhé skončilo družstvo z Mrákotína s časem 32,69 s. Hodnotné ceny předal starosta města Ing. Stanislav Mrvka.

Do druhého kola, které už probíhalo v rámci Memoriálu Václava Sedláčka, nastoupila družstva ve stejném pořadí, kdy první skončili hasiči z Horního Pole s časem 41,33 s, druzí domácí hasiči z Jindřichova Hradce s časem 42,77 s a třetí bylo družstvo z Mrákotína s časem 49,37 s. Ceny předal společně s velitelem jednotky Lubomírem Beranem a Kateřinou Svobodovou i Václav Sedláček ml.

Novinku letošního ročníku představovalo předání cen v kategorii nejrychlejší rozdělovač a nejrychlejší proudař. Cenu za nejrychlejšího rozdělovače vyhrál nováček soutěžního týmu z domácího družstva SDH Jindřichův Hradec Vojta Víteček. Cenu za nejrychlejšího proudaře vyhrál Lukáš Bušta, taktéž z SDH Jindřichův Hradec.

Zúčastněním družstvům patří velký dík za jejich nasazení, nemenší poděkování si zaslouží rovněž všichni sponzoři, bez nichž by se soutěž nemohla uskutečnit v tak velkolepém rozsahu.

Akce proběhla za podpory města Jindřichův Hradec.