Prohra házenkářek v první lize a dvojitý úspěch dorostenek

Lions Hostivice – Házená Jindřichův Hradec 28:24 (14:13)

Komentář trenérky Ivy Jonové:

„Dnešní venkovní zápas se nepovedl podle našich představ. Jely jsme si pro body, ale samy jsme si ten dnešní zápas hodně zkomplikovaly. Nebyly jsme horší, ale udělaly jsme o mnoho víc technických chyb a nedávaly jsme branky. Ztrátami balónů jsme nahrávaly domácím na laciné góly, za to my jsme se na gól dost nadřely. V první půli jsme se trochu trápily v útoku a ani obrana nebránila na 100 %. Ve druhém poločase jsme obojí zlepšily, zrychlily jsme, přitvrdily jsme v obraně, vytvořily jsme si pěkné brankové příležitosti, ale domácí brankářka doslova v bráně čarovala, chytla i nemožné. Nedaly jsme několik trháků, nemohly jsme ji překonat z křídla, ani z prostoru pivota. Neměly jsme prostě střelecké štěstí, snad se nám zadaří příště.“

HRÁČSKÁ SOUPISKA

Dušková Petra, Kovářová Eliška 2/0, Frühaufová Lucie 1/0, Vlková Michaela 4/0, Tržilová Natálie, Březinová Simona, Kocarová Markéta, Kovářová Tereza 1/0, Plucarová Kristýna 8/0, Berounská Zuzana, Dolejšová Tereza 1/0, Rýparová Tereza, Tomanová Eliška, Zahradníková Gabriela 5/4, Rytířová Aneta 2/0

1. Liga mladší dorost Sokol Písek – J.Hradec 23 : 30

Zápas měl nečekaně hladký průběh s ohledem na to, že se bojovalo o 3 příčku 1. Ligy. Děvčata hrála dobře , kolektivně, s velkou chutí po vítězství. Dařila se sehraná spolupráce, i střelba z dálky a nakonec i rychlé přechody. V druhé polovině opět dostala svoji šanci lavička, tam se nám procento střelby trochu snížilo ,ale svou bojovností, jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Branky: Mazánková 9/2, Coufalová Z 7, Mátlová, Camrdová po 3, Dobešová, Dvořáková E, Hemberová, Vokušová po 2

1. liga starší dorost Sokol Písek – J.Hradec 34 : 35

Tak jako vždy v tomto derby vyhecovanost a nervozita od první minuty až do konce. Z počátku se zdálo, že toto klání zvládneme, ale asi ve 12 minutě se zranila naše střelkyně Mazánková, která nakonec chyběla hlavně v obraně. Zrazily se se soupeřkou hlavami a musela být odvezena do nemocnice s otřesem mozku, což jí bohužel vyřadilo z dalšího boje ale i účasti na reprezentační akci, kam měla odjet rovnou z Písku. Děvčata bojovala i za ní . V druhé polovině se strhla branková přestřelka. Domácí se dokonce dostali do vedení 22 : 18, ale i to se nám podařilo vyrovnat a v závěru už to bylo jenom o tom kdo udělá chybu. Štěstí a odměna za bojovnost byla nakonec na naší straně a 30 vteřin před koncem jsme rozhodli o našem dalším důležitém ziskem bodů. Což nakonec neunesli domácí trenéři a vznikla situace, která na hřiště určitě nepatří. Dobrá zpráva pro nás byla, že zranění naší hráčky nakonec dopadlo dobře a mohli jsme si ji odvézt domu. Branky: Coufalová K 11/ 2, Vokušová 7/3, Hauserová, Coufalová Z po 5, Dobešová, Dvořáková, Viktorínová po 2, Kalajová 1.

Text: Karel Petržala