21.2 C
Jindřichův Hradec
27.05. 2024
Články

Prvoligové házenkářky ve Vršovicích bez bodů. Dorostenkám se v Ostravě dařilo.

První letošní prvoligové utkání venku odehrály jindřichohradecké házenkářky ve Vršovicích. Bohužel tým díky horšímu zakončování příležitostí utkání nezvládl a domů přijel s prázdnou.

Sokol Vršovice – Házená J. Hradec 25:17 (12:7)

Komentář trenérky Ivy Jonové:

Utkání s Vršovicemi se vůbec nepovedlo. Celý zápas držely taktovku nad utkáním domácí hráčky, byly rychlejší, důraznější, z jejich herního projevu bylo více viditelné, že chtějí vyhrát, že chtějí být lepší. Největší rozdíl mezi oběma týmy byl v zakončování šancí, nám se střelecky nedařilo, hlavně v prvním poločase jsme se na každý gól dost natrápily a bez branek se nevyhrává. V sestavě, stejně jako v minulém utkání, chyběly Sabina Jasanská, Simona Březinová, Aneta Rytířová a navíc Tereza Rýparová. Naopak poprvé od turnaje nastoupila Kristýna Plucarová.

HRÁČSKÁ SOUPISKA:

Dušková Petra, Kovářová Eliška 2/0, Frühaufová Lucie 3/0, Vlková Michaela 2/0, Tržilová Natálie 1/0, Reisnerová Kateřina, Kovářová Tereza, Plucarová Kristýna 4/0, Berounská Zuzana, Dolejšová Tereza, Hauserová Agáta 1/0, Tomanová Eliška, Ošívková Monika, Zahradníková Gabriela 4/2

Statistiky k utkání ZDE

 1. Liga mladší dorost

Sokol Poruba Ostrava – J.Hradec 29 : 29

Ostravský dorost byl na vítězné vlně vyhrával velkými rozdíly a ta jsme tušili, že tyto zápasy nebude nic lehkého. Mladší dorost odjel navíc oslaben o nemocné hráčky a tak na střídání moc nebylo. Přesto jsme bojovali a nebýt toho, že jsme dělali zbytečné chyby hlavně při střelbě z jasných gólovek, určitě bychom odvezli body oba. Ostravačky 4o minut vedli a to i o 3 branky, ale pak jsme překonali střeleckou smůlu, začalo se střelecky dařit Vokušové a začali jsme dostávat domácí pod tlak. Deset vteřin před koncem byl jasný faul na brankovišti a podle nového pravidla posledních 30 vteřin, to měla být sedmička, ale bohužel nebyla, každý si vysvětluje pravidla jinak.

Branky: Coufalová Z, Dobešová po 7, Mazánková, Vokušová po 5, Dvořáková E. 3, Mátlová 2, sedmičky 6 : 3.

1. Liga starší dorost

Sokol Poruba Ostrava – J. Hradec 25 : 30

Zlaté body vybojovaly starší dorostenky. Domácí vedli jen za stavu 4:3 a víc jsme jim nedovolili. Je pravdou, že tady jsme neproměnili spoustu brankových tutovek, ale svůj náskok jsme si drželi až do konce. Vybrali jsme si neslavnou naši desetiminutovku, kdy jsme nedávali branky, ale v tu chvíli začala v bráně úřadovat Klárka Moravcová a ta nedovolila skórovat domácím. Střelecky se dařilo tentokrát Kristýně CoufalovéI a i přesto že byla skor půl zápasu bráněná osobně, zatížila konto domácích 9 brankami. I v tomto utkání bylo na naší straně daleko víc nařízených sedmiček a vyloučených, ale co jsme neuhráli kvalitou hry, určitě jsme to vybojovali nasazením a srdíčkem. Za to holkám patří dík.

Branky: Coufalová K 9, Mazánková 7, Hauserová 5, Coufalová Z 4, Loskotová , Mátlová po 2, Viktorínová 1,

Mladší žačky

Loko Č.Budějovice – J.Hradec 7 : 4

První mistrovský zápas mají za sebou naše mladší žákyně. Družstvo, které sbírá zkušenosti. Na Lokotce bojovali, ale přesto na vyspělejší celek jsme neměli. Ale předvedli jsme i pár hezkých házenkářských akcí . Tak sned se to povede příště:

Branky: Neidrová, Řeřichová, Nosilová a Štíchová po 1.

KP Ženy B

Loko Č.Budějovice – J.Hradec 12 : 28

Trochu se strachem jsme pozorovali soupeře, který se rozcvičoval v 16 lidech. Ale ani tato početná výhoda, nebylo domácím nic platná. Naše ženy opět předvedli, že to co kdysi úspěšně prodávali v ligách, se nezapomíná a předvedli nádhernou házenou, plnou krásných akcí, rychlých útoků a krásných nápadů. Tohle opravdu stojí za to, to vidět. Díky naše dámy.

Branky: Hauserová A 8, Urbanová 6, Dušková, Vokušová M po 4, Bubeníková, Špačková, Knížová po 2.

Zdroj: Házená Jindřichův Hradec (Karel Petržala, Iva Jonová)

Foto: Petr Nystrom