27.5 C
Jindřichův Hradec
19.07. 2024
Články

Říjen s Městskou kulturou Jindřichův Hradec

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na diashow Martina Loewa „ AMERICKÝ SEVEROZÁPAD“ dne 10. října od 19.00 hodin do kinosálu KD Střelnice.

Cestovatelská diashow: Příběh velké cesty americkým státem Washington. Z velkoměsta Seattle přes deštné pralesy národního parku Olympic ke štítům severního Kaskádového pohoří. Od velkolepých kaňonů řek ve vnitrozemí k zasněženým sopkám St. Helens, Rainier i Baker. Bonus: Jak se cestuje a stanuje s dvouletým klukem?

Podrobněji: „Tato diashow vznikla na základě dvou cest, při nichž jsem na americkém severozápadě pobyl téměř dva měsíce. První cestu jsem podnikl během června, kdy v Kaskádovém pohoří ležely ještě mnohametrové vrstvy sněhu a výlet se stal nečekaně zimním zážitkem. Druhou cestu jsem proto naplánoval na začátek září. Tou dobou je starý sníh už samozřejmě pryč a nový ještě nepadá. Horské louky se barví do nádherných podzimních barev. Všechno září paletou tónů od žluté, přes jasně rudou až po fialovou.

Nebe je blankytně modré, ledovce na vrcholcích hor křišťálově bílé a výhledy do dálek neuvěřitelně čisté. Je to skutečná pastva pro oči i pro fotoaparát. Diashow by tak klidně mohla mít podtitul „Všechny barvy hor“, nadšeně zve na diashow Martin Loew.

Více na www.promitani.cz

Martin Loew

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve v rámci předplatného Kruhu přátel hudby na „KLAVÍRNÍ KONCERT dne 13. října od 18.00 hodin do kaple sv. M. Magdaleny.

Účinkuje Kateřina Potocká. Hře na klavír se začala věnovat ve čtyřech letech na soukromé ZUŠ v Havlíčkově Brodě u Blanky Skálové. Ve studiu pokračovala na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži pod vedením MgA. Martiny Schulmeisterové, Ph.D. Od roku 2018 je posluchačkou JAMU v Brně ve třídě prof. MgA. Aleny Vlasákové. Již v dětství se zúčastnila mnoha klavírních soutěží. První ceny si odnesla ze soutěží Karlovarská růžička, z Celostátní soutěže ZUŠ, opakovaně ze soutěže Prague Junior Note. Byla úspěšná také na soutěžích Amadeus,Virtuosi per musica di pianoforte nebo na soutěži Vítězslava Nováka. Během studia na konzervatoři získala v roce 2014 1. cenu a titul absolutního vítěze na soutěži Pro Bohemia a zvítězila v Mezinárodní klavírní soutěži Vítězslava Nováka v Kamenici nad Lipou. Dále obdržela 2. cenu na Soutěži Nadace B. Martinů v Praze (2015), 2. cenu na soutěži „Pianotalents“ Miláno, Itálie (2013), nebo 3.cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni (2016). Během studia na JAMU získala další ocenění – 1.cenu na mezinárodní soutěži Anemos a 2. cenu na soutěži Youth Academy Award (2019). V témže roce zvítězila také na mezinárodní soutěži v Klosterneuburgu (Vídeň). Mezi její poslední úspěchy patří 1.ceny získané v roce 2021 na soutěžích Val Tidone, Citta di Barletta a Lams Matera Award (Itálie). Soustavně se věnuje rovněž komorní hře a od roku 2019 působí na konzervatoři v Pardubicích v oblasti klavírního doprovodu.

Program L. van Beethoven, F. Mendelssohn-Bartholdy, C. Debussy, S. Prokofjev.

Ivana Bačáková

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na koncert „PĚVECKÉHO SBORU SMETANA dne 14. října od 19.00 hodin do kaple sv. M. Magdaleny.

Výroční koncert ke 160. výročí vzniku mužského sboru Černín a de facto i ke 150. výročí vzniku ženského sboru Slávy dcera, jejichž je Smetana pokračovatelem..

Program bude tvořit průřez repertoárem sboru napříč žánry i staletími, např. Händel, Mozart, Smetana, Dvořák, Blodek, Ježek, Eben a mnoho dalších.

Ivana Bačáková

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na divadelní hru Jean-Marie Chevret „PUSŤTE MĚ VEN!“ dne 27. října od 19:00 do divadelního sálu Kulturního domu Střelnice.

Divadlo Kalich. Předplatné skupiny B.

V režii Sabiny Remundové hrají Iva Janžurová a Sabina Remundová.

Herecká legenda Iva Janžurová si jako inscenaci ke svému významnému životnímu jubileu příhodně vybrala výtečnou francouzskou komedii, která nabízí opravdu mimořádnou hereckou příležitost v podobě postavy velké hvězdy pařížského divadla a filmu Joce de Guérande. Ta se doma chystá na odjezd do televizního studia, neboť na programu bude přímý přenos galavečera na její počest. Už je vlastně na odchodu z bytu, téměř všechno připraveno, jen ještě musí spustit novou bezpečnostní roletu na terasu a z vteřiny na vteřinu může být všechno jinak! Joce má najednou nekonečně prostoru pro mnohem otevřenější a sarkastičtější bilanci, než jakou jí předepisoval scénář pořadu. Před očima jí defilují všechny důležité okamžiky jejího života, a to zdaleka nejen ty zalité sluncem. A pozor, autor připravil pro Joce a hlavně pro diváky této chytré komedie skutečně překvapivý konec!

Ivana Bačáková